5 házi gyógymód gyomorégésre
Támogassa a gyomrát almaecettel
Az almaecet sok szempontból egy rendkívül értékes hozzávaló, aminek mindannyiunk konyhájában ott lenne a helye. Ezen felül a gyomorégést is enyhítheti, ugyanis segít kiegyensúlyozni a gyomor pH-szintjét. Ehhez nincs is másra szüksége, mint hogy oldjon fel belőle két-három teáskanálnyit egy evőkanál mézzel egy csésze langyos vízben, keverje össze jól, és igya meg. Szinte biztos, hogy gyors javulást fog hozni.
Igyon mentaleveles vizet
Egyes tanulmányok szerint a mentalevelek hatékonyan támogathatják az emésztésünk egészséges működését , valamint fogyasztásuk a gyomorsavtartalomra is jó hatással lehet. Mivel hűsítő tulajdonsággal is rendelkezik, az égő érzés csökkentésében is segít. Így amikor úgy érzi, hogy közeleg egy savas roham, aprítson fel néhány mentalevelet, tegye egy lábas forró vízbe, majd miután kihűlt, szép lassan kortyolgassa el a keveréket.
Egyen banánt
Nem véletlen, hogy a banán fogyasztást megannyi gyomorpanaszokkal is járó betegség esetén, így gyomorrontás után és gyomorégés alatt is ajánlják: a savtartalma kifejezetten alacsony, gazdag savlekötő anyagokban, így gyomorégés esetén is megéri kísérletezni vele. Ha pedig rendszeresen fogyasztja, annak is nagyobb lesz a valószínűsége, hogy hosszú távon ritkábban lesznek panaszai.
Próbálja mellőzni a dohányzást
A dohányzás sok szempontból kedvezőtlen az egészségünkre nézve, és akkor sem kedvez, ha ég a gyomra. Csökkenti ugyanis a termelődő nyál mennyiségét, és befolyásolja annak a hatékonyságát, hogy megakadályozza a gyomorsav bejutását a nyelőcsőbe. Így ha dohányzik, legalább akkor ne gyújtson rá, ha ég a gyomra. A tartós javulásban viszont annak is hatalmas szerepe lehet, ha a jövőben arra törekszik, hogy egyáltalán ne dohányozzon.
Szerezzen be aloe vera levet
Az aloe vera leveléből készült gélekről köztudott, hogy gyors segítséget biztosítanak leégés esetén. De gondolta volna, hogy akár a gyomorégés csillapításában is segíthet? Ha biztos forrásból, ellenőrzött terméket szerez be, akkor nyugodtan kipróbálhatja az aloe vera levének kortyolgatását is, ugyanis bár kutatások még nem támasztják alá, de sokan számoltak már be arról, hogy segített nekik, amikor égett a gyomruk.
A megelőzésért is tehet
A dohányzás mellett sok egyéb olyan életmódbeli tényező is van, ami befolyásolhatja a gyomorégést, a hiányuk pedig a megelőzésben is segíthet. Ilyen például az, ha kerüli az olyan ételeket és italokat, amelyek gyakran vezetnek gyomorégéshez - tehát például a zsíros ételeket, a koffeintartalmú élelmiszereket, a fűszeres finomságokat és a szénsavas italokat. De nem árt az sem, ha megpróbálja csökkenteni a cukros édességek, a csokoládék és az alkohol fogyasztását.
Fontos az is, hogy kerülje a késő esti étkezéseket, és lehetőleg lefekvés előtt nagyjából három, de legalább egy órával már ne egyen. Segíthet az is, ha lazább ruhákat visel: a szűk ruhák nyomást gyakorolhatnak az emésztőrendszerére, ezáltal kellemetlen tüneteket okozva. Mindezek mellett pedig meglepően sokat számít az is, hogy mennyi stressz van jelen az életében, és hogyan kezeli azt. Így amit csak lehet, próbáljon megtenni azért, hogy minél nyugodtabb legyen az életvitele.
Borítókép forrása: Freepik
Cikkben elhelyezett kép forrása: Freepik
Cikk forrása: Glamour