
Óvodapedagógiai workshop
Az idén kidolgozott óvodai nevelési programot a felsőoktatási intézmény munkatársai, valamint hat dunántúli technikum szakemberei közösen állították össze. Ennek eredménye, hogy az együttműködésben érintett iskolák tanulói egyetemi tanulmányaik során akár 60 kreditet is elismertethetnek.
Az egyetem és a technikummal való kapcsolat az egy nagyon fontos dolog, hiszen a tanulóink egy része –nyilván akik a Deák Ferenc Technikumban ezt a szakirányt választották- majd idővel szeretnének szakirányban az egyetemre továbbjutni és ez megkönnyíti a feljutást a számukra. Másrészt a középiskolai tanulmányi évek alatt megismerkednek az egyetem működésével, esetleg az egyetem oktatóival. Én azt gondolom, hogy az egyetem mégiscsak a tudományosságnak a felsőfoka, tehát ez mindenki számára jó
- ismertette Vizlendvai László, a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum főigazgatója.
Az oktatási intézmények célja a közös munka folytatása, melynek egyik állomása a zalaegerszegi workshop volt. A rendezvényen a Deák Ferenc Technikum működését is bemutatták.
Ma mi is bemutatkozhatunk egy meseterápia foglalkozással, Gaál Zsuzska oktatónk fogja itt a gyerekekkel bemutatni, hogyan lehet a gyerekeken alkalmazni ezt. Aztán a délután folyamán haladunk tovább, bemutathatjuk tényleg az iskolát ezt követően azt az utat keressük, hogy hogyan tud együtt dolgozni tovább a hat szakképzési centrum, a Dunántúl hat iskolája, hogyan tud további programokat kidolgozni
- ezt már Bubits Róbert Károlyné, a Zalaegerszegi SZC Deák Ferenc Technikum igazgatója mondta el.
Kéri Katalin, a Soproni Egyetem oktatója Brunszvik Teréz századokon átívelő szellemi örökségéről tartott előadást. Az első magyar óvoda alapítója 250 évvel ezelőtt született. Tanításai a mai napig ösztönzik a pályakezdőket.
Szöveg: Kiss Alexandra
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg