2024.10.22., kedd - Előd napja
Nem jött össze a bravúrgyőzelem a ZTE KK-nak

2024. október 19., 21:21
A férfi kosárlabda NB I 5. fordulójában Székesfehérvárra utazott a Zalakerámia ZTE KK. A vendégek közel álltak a meglepetéshez, de a hajrában egy kisebb megingás elég volt ahhoz, hogy a hazaiak megszerezzék a győzelmet.

Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 97-92 (27-25, 17-24, 25-17, 28-26)
Székesfehérvár, JV: Földházi, Montgomery-Tóth, dr. Németh

Alba Fehérvár: Nichols 20/6, Vojvoda 13/9, Horne 22/12, Filipovity 17/9, Smith 6.
Csere: Krivacevic 3, Thomas 13/12, Kass 3/3. Edző: Alejandro Zubillaga

Zalakerámia ZTE KK: Takács Ma. 10/9, Garrett 23/6, Keller 8/3, Bigelow 19/9, Tóth 8/3.
Csere: Brown 9/6, Leday 8, Takács Mi. 7. Edző: Matthias Zollner

A ZTE kezdett pontosabban, de három perc elteltével az Alba fordított (7-6). Kiegyenlített játék folyt a parketten, a csapatok felváltva vezettek. A negyed utolsó percében Garrett duplájával vezetett a ZTE KK (23-25), de Horne hármasával és Thomas büntetőjével fordított a Fehérvár (27-25).

A második negyed elején felváltva potyogtak a kosarak, egyik oldalon sem működött jól a védekezés. A házigazda egészen a 15. percig tartotta néhány kosárnyi előnyét, amikor Tóth Ádám és Takács Martin hármasaival fordított a ZTE (36-37). Hazai időkérés után a vendégek jöttek ki jobban, és határozott védekezéssel, valamint pontos támadójátékkal újabb taktikai szünetre kényszerítették az Albát. Két perc alatt 2-10-es sorozatot produkáltak a ZTE játékosai (38-47). A negyed végén faragott hátrányából a házigazda, de a vezetés továbbra is a zalaiaknál volt (44-49).

A nagyszünet után a ZTE KK igyekezett tartani előnyét, ami a játékrész hajrájáig sikerült is. A vendégcsapat jól menedzselte a 4-5 pontos különbséget egészen a hajráig, amikor kisebb hullámvölgy következett a játékukban, amit kihasználva az Alba fordított (69-66). A záró negyed elején gyorsan kiegyenlített a ZTE (72-72). A vendégek irányították a játékot, a hazaiaknak pedig folyamatosan zárkózniuk kellett. A játékrész felénél átvette a vezetést a Fehérvár, de nem tudott ellépni, mert a 36. percben Tóth és Bigelow kosaraival egy pontra feljött a ZTE (85-84). Egy perccel később Keller még egyenlített, de jött egy rossz sorozat, és pillanatok alatt nyolc pontot szereztek a hazaiak, ami döntőnek bizonyult (91-83). Hiába kapaszkodott vissza a ZTE az utolsó percen belül három pontra, az Alba nem engedte ki a kezéből a győzelmet (97-92).