2024.10.22., kedd - Előd napja
A ZBSE három dobogós és két ötödik helyet szerzett a Diákolimpián

2024. október 20., 09:10
Zalaegerszeg volt a házigazdája az U10-U11-es szabadfogású birkózó diákolimpia döntőjének.

A zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium tornatermében tartott versenyre 208 birkózó mérlegelt be, köztük a Zalaegerszegi Birkózó Sport Egyesület növendékeivel.

A ZBSE két magyar bajnokkal vágott neki a Diákolimpia döntőnek. Gerencsér Levente és Pataki Botond ezúttal a dobogó második fokára állhatott fel. Levente 4 mérkőzéssel jutott a verseny legnépesebb súlycsoportjának (20 fő) döntőjébe, ahol pontozásos vereséget szenvedett. Botond 8-0-ás vezetésénél egy kontra után tussal kapott ki. Mellette két mérkőzését is tussal nyerte meg.

A zalaegerszegi versenyzők eredménye 2 ezüstérem, 1 bronzérem és 2 ötödik helyezés.