2024.09.16., hétfő - Edit napja
Dobópárbajt nyert a ZTE NKK a Győr ellen

2023. november 20., 09:25
A női Amatőr NB I-es kosárlabda-bajnokság hetedik fordulójában az UNI Győr SZESE együttesét fogadta a ZTE NKK.

A végig kiélezett mérkőzésen a második félidőben pontosabban játszó egerszegiek szerezték meg a győzelmet.

ZTE NKK - UNI Győr SZESE 92-83 (26-27, 19-21, 28-17, 19-18)

Zalaegerszeg, 100 néző, JV: Esztergályos, Bognár

ZTE NKK: Kovács 25-12, Óházy 18/9, Szórád 8/3, Ács 12, Jurkó 16/6, csere: Kocsárdi, Horváth Fru. 13, Szakonyi-Nagy. edző: Rózsás Gábor

UNI Győr: Chroméj 22/6, Baffy 22/9, Bánszegi 19/3, Szűts 11, Sági 4, csere: Sándor, Horváth D., Mihály 2, Bognár 3/3, Oláh, Pozsgai, Horváth B., edző: Dr. Barthalos István

A vendégeknél mindössze egy visszajátszó volt, hiszen az élvonalbeli csapat Pécsett lépett pályára bajnokin. Ennek ellenére jobban kezdték az összecsapást a győriek. A 3. percben Jurkó triplájával vezetett a házigazda, de egy jó sorozattal átvette a vezetést a Győr (9-13). A csapatok nem igazán védekeztek, így felváltva potyogtak a kosarak, de valamivel a vendégek voltak pontosabbak az első negyedben így a remekül játszó Buffy utolsó pillanatos távolijával a Győr nyerte a negyedet (26-27).

A második negyed is hasonló mederben zajlott, ahogy az első, mivel a Győr járt egy-két ponttal előrébb. A negyed felénél 39-39-es állásnál Buffy pontjaival szerzett előnyt a Győr, melyet a félidő hajrájára hét pontra növeltek (41-48). Az utolsó percben Kovács hármasával és Szórád büntetőjével lőtávolban maradt a ZTE (45-48).

A nagyszünet után sokkal harcosabb arcukat mutatták a hazaiak és egy 7-2-es futással fordítottak (52-50). Kiegyenlített játék folyt a parketten, egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, egészen a 24. percig, amikor Ács és Kovács pontjaival 60-55-re vezetett a ZTE NKK. Nem hagyta magát leszakítani a Győr. Óházy kapta el a fonalat és hármasaival tartotta előnyét a házigazda (70-65). A negyed végén Jurkó is hintett egy távolit és így nyolc ponttal járt ellenfelünk előtt a ZTE (73-65).

A záró negyedben is főleg támadásban jeleskedtek a csapatok, a védekezés nem igazán ment egyiküknek sem. A negyed felénél Szórád közelijével már tíz pont fölé kúszott a ZTE NKK előnyük (83-72). A vendégek támadásban többet hibáztak, míg a házigazdának jobban mentek a befejezések. A 38. percben még öt pontra visszajött a Győr, de Jurkó és Kovács pontjaival megerősítette vezetését a ZTE, ami egyben a győzelmet is jelentette számukra (92-83).

Az elejétől fogva elég szellősen védekezett mindkét csapat, így klasszikus dobópárbaj alakult ki. A döntő faktor az volt, hogy a második félidőben sokkal kevesebbet hibáztunk támadásban. Csökkentettük az eladott labdákat és türelmesen, jó helyzetekig vezettük az akciókat. Gratulálok csapatomnak az újabb győzelemhez!