Keresés
Hosszabbítás után  szerezte meg a harmadik helyet a ZTE KK a Göcsej Kupán

Hosszabbítás után szerezte meg a harmadik helyet a ZTE KK a Göcsej Kupán

2024. szeptember 15., 10:20
Az 55. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej-kupán a Zalakerámia ZTE KK a bronzmérkőzésen volt érdekelt, ahol a szlovén Therme Olimiával mérkőztek. Az egerszegiek hosszabbítást követően szerezték meg a harmadik helyet.

Zalakerámia ZTE KK - Thermes Olimia 90-76 (18-22, 29-17, 19-14, 7-18, 17-3)

Zalakerámia ZTE KK: Garrett 19/3, Takács Milán, Keller I., Bigelow 24/6, Sitku 2. Csere: Brown 36/15, Szalay 2, Takács Martin 6/3, Csizmadia 1. Vezetőedző: Matthias Zollner.

Nehezen lendült játékba a ZTE KK  a találkozó elején, amit a szlovén csapat pedig kihasználva ezt már tíz ponttal is vezetett (2-12). A hazaiak rendezték a soraikat, de a negyedet az Olimia nyerte. A második játékrészt nagyon megnyomta a ZTE és Tevin Brown ponterős játékának köszönhetően 33-27-nél már náluk volt az előny, amit a nagyszünetig meg is őriztek (47-39).

A második félidőben  Brown mellett Bigelow is elkezdte a pontgyártást.  A szlovének nem hagyták magukat és folyamatosan kapaszkodott és jött fel a ZTE-re. A záró negyedre nyílt maradt a találkozó. A végén a ZTE büntetőket hibázott, a szlovének viszont bedobták és 73-73-as döntetlennel ért véget a rendes játékidő.

A hosszabbításban nem adott esélyt ellenfelének a ZTE KK és gyors pontokat szerezve eldöntötte a mérkőzést és a harmadik hely sorsát.

Az esti döntőben az Egis Körmend és PVSK-Veolia találkozott egymással. A Körmend végig vezetve nyert és ezzel elhódította az  55. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej-kupa első helyét.

PVSK-Veolia  - Egis Körmend 95-104 (15-33, 26-18, 33-40, 21-13)

A felkészülési torna végeztével különdíjakat is átadtak.

A torna legjobb játékosa MVP (Recska László-díj): Daylen Kountz (Körmend).

A torna legjobb középjátékosa (Polster Péter Emlékdíj): Arsenije Vuckovic (Körmend)

A torna legjobb zalaegerszegi magyar játékosa (dr. Szalay Dénes-díj): Szalay Domonkos (Zalakerámia ZTE KK).

Legjobb hazai játékos: Tevin Brown (Zalakerámia ZTE  KK).

Szöveg: Jóna István

Fotó: ZTE KK