
Így törik fel a Gmail-fiókokat – ne kövesse el ezeket a hibákat
A Google által fejlesztett Gmail az egyik legnépszerűbb e-mail szolgáltatás, amelyet emberek milliói használnak világszerte. Bár e-mailt már nem írnak annyian, ez a fiók az egyik legfontosabb, amelyre vigyázni kell.
A Gmail hivatalosan 2004 áprilisában indult el hódító útjára, tehát nemrég volt a születésnapja. Kezdetben csak meghívásos alapon lehetett regisztrálni, ami exkluzívvá tette a szolgáltatást. Az egyik legnagyobb újítása az volt, hogy 1 GB tárhelyet kínált, ami akkoriban óriási mennyiségnek számított, hiszen a legtöbb ingyenes e-mail szolgáltatás csupán néhány megabájtnyit adott – írja a femcafe.hu.
A Google folyamatosan igyekszik fejleszteni a Gmailt, amely fejlett spamszűrővel rendelkezik, és hatékonyan kiszűri a kéretlen leveleket. Ettől függetlenül a fiók védelme kiemelkedően fontos, mivel a módszerek folyamatosan megújulnak.
Ha elveszíti a Gmail-fiókja felett az irányítást, az komoly problémát jelenthet.
- A Gmail 3 milliárdos felhasználói bázisa – jelenleg körülbelül ennyi aktív e-mail cím létezik – a legnagyobb a világon. A Google állítása szerint a csaló levelek 99 százalékát még azelőtt kiszűri, hogy azok elérnék a címzetteket, de ettől függetlenül továbbra is oda kell figyelnie.
- Az ugye komoly probléma (és sajnos még mindig gyakori is), hogy sokan továbbra is kellemetlenül gyenge jelszavakat használnak Gmail-fiókjukhoz. Gondoljon bele: ez a fiók gyakorlatilag az Ön személyazonosító igazolványa az interneten. Nem kerülhet illetéktelen kezekbe, mert könnyen visszaélhetnek vele.
- Kerülje az olyan jelszavakat, mint a „123456”, a „password”, vagy a saját nevét tartalmazó kombinációk. Logikusan is ki lehet találni egy jelszót olyan elemekből, amelyek közel állnak Önhöz, de az valóban legyen erős. Régebben azt javasolták, hogy néhány havonta cserélje le a jelszavát, ám a modern kiberbiztonsági szakértők szerint ez nem minden esetben szükséges. Ha erős és egyedi jelszót használ, akkor azt nem kell gyakran változtatnia. Ha azonban felmerül a gyanú, hogy jelszava kiszivárgott, azonnal módosítsa. Fontos tudni, hogy a csalók nemcsak jelszólopással tudják megszerezni a fiókját.
- Ha egy e-mailben gyanús linket talál, először ellenőrizze a feladót. A csatolmányok gyakran tartalmazhatnak vírusokat vagy kémprogramokat, ezért ezeket semmiképp ne nyissa meg, ha nem teljesen biztos benne, hogy mit tartalmaznak.
- A megfelelő óvintézkedésekkel hatékonyan megvédheti személyes adatait és online fiókjait. Ne feledje, időnként egy vírusellenőrzés sem árt a számítógépén vagy a telefonján.
Fotó: illusztráció/Pexels