2025.04.05., szombat - Vince napja
facebook
Keresés
Betiltanák a kis tejszínt és a tasakos cukrot a kávéhoz – így mentenék meg a bolygót

Betiltanák a kis tejszínt és a tasakos cukrot a kávéhoz – így mentenék meg a bolygót

2025. április 04., 12:25
Az Európai Unió új szabályozása, amely jövő év közepétől lép életbe, komoly változásokat hoz az éttermek, szállodák és kávézók mindennapjaiba. Az új Csomagolási és Csomagolási Hulladék Szabályzat (PPWR) célja a műanyag felhasználás csökkentése, amelyet a környezetre rendkívül károsnak ítéltek. Ennek részeként betiltják az egyadagos tejet és cukrot, amit a kávé mellé szokás adni, valamint más kis kiszerelésű termékeket, mint például a lekvár, vaj vagy szószok adagjait. A szállodai szobákban megszűnnek a kis üveg samponok és tusfürdők is.

Az új szabályozás célja a műanyag hulladék csökkentése, azonban sok európai polgár úgy véli, hogy ez nem vezet valódi hulladékcsökkentéshez, hanem inkább csak logisztikai nehézségeket okoz majd – írja a Polskiobserwator nyomán a Blikk. 

Az éttermeknek nagyobb tárolóedényekben kell majd kínálniuk a cukrot és tejet, ami csak termékpazarláshoz vezet. A tej esetében a kis adagok hiánya azt jelentheti, hogy a termék gyorsabban romlik, és nagyobb mennyiség kidobására kényszerülhetnek a létesítmények.

A szállodatulajdonosok aggodalmukat fejezték ki a higiéniával kapcsolatban, hiszen a lekvár vagy vaj kicsi adagjainak betiltása azt jelenti, hogy a vendégeknek közös edényeket kell használniuk. Sok vásárló aggódik amiatt, hogy ezek a változtatások csökkentik a kényelmet és a higiéniát az étkezések során.

Az egyadagos cukor és tejszín tasakok eddig a reggeli kávé elválaszthatatlan részét képezték, és az új szabályozás azt jelenti, hogy a vásárlóknak maguknak kell nagyobb tartályokból adagolniuk a cukrot, vagy kancsóból öntött tejet kell használniuk.

Sok európai számára a reggeli kávé elválaszthatatlan rituálé, és az új szabályozás komoly kényelmetlenséget okozhat azok számára, akik fontosnak tartják az egyadagos adagok kényelmét és higiéniáját.

Nem hiányoznak azok a hangok sem, akik ezt az Európai Unió újabb túlzott beavatkozásának nevezik polgárai mindennapi életébe, ami megnehezíti az egyszerű tevékenységeket. Az új szabályozás valódi haszna a környezet számára még kérdéses, és az idő eldönti, hogy valóban pozitív hatással lesz-e a környezetvédelemre, vagy csak egy újabb ellentmondásos szabályozásnak bizonyul.

Fotó: illusztráció/Freepik