Bőröndmese a Hevesi Sándor Színházban
Bogi nem szeret tanulni, inkább csavarogna és világot látna. A 10 éves kislány bőrébe Kovács Virág bújik, aki maga sem szeretett iskolába járni.
Nagyon fontos az, hogy a bennünk lévő gyerekkel valahogy tartsuk a kapcsolatot, és nekem ez a darab nagyon jó tréning arra, hogy egy kicsit visszataláljak saját magam gyerekkorához. Próbálom azokat visszahozni, amik tényleg erősen éltek bennem, élmények, és emlékek. Hogy hogyan viselkedtem, mennyire voltam bulis, őrült, vicces. Úgyhogy nekem ez egy nagyon jó, és jóleső találkozás.
Bőröndnek sem tetszenek a hétköznapok, de ő szívesebben járna iskolába. Hertelendy Attila szerint azért jó gyerekeknek játszani, mert ők aktívan részt vesznek a darabban.
Itt egyből reagálnak, beszólogatnak, valamikor poénosokat, van amikor kevésbé poénosokat, de nagyon-nagyon jó. Fergeteges, amikor jönnek velünk és visznek minket, az valami fantasztikus, hogy érezzük azt az erőt, ami innen lentről felénk árad fölfelé a színpadra.
A színpadi történetek egyik célja, hogy tanítsanak is – erről már Gergely Róbert, rendező beszélt a zalaegerszegi Médiacentrumnak.
Ez a mese arra világít rá, hogyha az embernek a fejében nemcsak víz, vagy levegő lötyög, hanem tudás is van, azzal nagyon sokra lehet menni. És hol lehet ezt megszerezni. Meg lehet szerezni a színházban, a könyvtárban és az iskolában, és sok olyan helyen, ahol a tudást osztogatják.
A Bőröndmesét – a Lázár Ervin Programban – több mint 5000 zalai kisiskolás láthatja idén Zalaegerszegen.
Szöveg: Frauenhoffer Márta
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg