2024.09.19., csütörtök - Vilhelmina napja
Bronzérmet nyert Betlehem Dávid a párizsi olimpián!

2024. augusztus 09., 16:30
A bagodi fiú, aki Zalaegerszegen kezdte karrierjét, nyíltvízi úszásban állhatott a dobogó harmadik fokára. A versenyt az örök rivális és edzőtárs Rasovszky Kristóf nyerte, akit Oliver Klemet követett. A harmadik helyért izgalmas hajrá alakult ki.

A 10 km-es táv végén, az utolsó pár méteren is kitartó küzdelem, koncentráció és erőnlét kellett ahhoz, hogy Betlehem Dávid megelőzze olasz vetélytársát és egy igazi legendává váljon. Történelmet írtak ma a magyar úszók Párizsban, amit a Zalaegerszegi Úszóklub sportolói az országos bajnokságon, Debrecenben kísértek végig.

Megállították a versenyt és a nagy kivetítőn nézte végig az egész uszoda, úgyhogy hatalmas élmény volt látni azt, hogy a Kristóf mögött harmadikként csap célba egy nagy hajrába és sikerült neki megszerezni a dobogós helyet. Ez egy életre szóló élmény és nem csak a magyar úszósportnak, a zalaegerszegi úszósportnak is egy nagy eredmény

- mondta portálunknak Horváth Csaba, az úszóklub vezetőedzője.

Bagodban, Dávid szüleinek lakhelyén olimpiai lázban ég az egész falu. Aki erre jár, láthatja a helyiek elhivatottságát. A település minden lakosa végigkövette az olimpikon életét, akit szívükbe zártak és együtt izgultak érte.

Dávid kisgyerek kora óta itt él. Amikor beérkezett a célba, akkor egyből egy ismerősöm felhívott, aki emlékszik arra, hogy kisiskolásként Dávid édesanyja hozta az iskolatáskáját, mert olyan nehéz volt. Most meg egy óriássá lett. Hihetetlen, még mi magunk sem hisszük el. A mi szurkolásunk az jó 200 nappal ezelőtt kezdődött, ugyanis az óvodásaink egy óriási molinót kifeszítettek Dávid 200 kiírással és azt követően azt áttettük a tornaszobába

- részletezte Sipos Ferenc, Bagod polgármestere.

Betlehem Dávid 1500 méteren negyedikként ért célba országos csúccsal. Ezt követően állt rajthoz a Szajnánál, ahol 1 óra 51 perc 9 másodperces idővel írta be a nevét a nyíltvízi úszás legnagyobbjai közé.

Szöveg: Nagy Jenő

Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg