2024.10.06., vasárnap - Brúnó, Renáta napja
Sokáig vezetett a ZTE KK, de mégis a jól hajrázó OSE nyert

2024. október 06., 09:40
A férfi kosárlabda NB I második fordulójában az MVM OSE Lions csapatához utazott a Zalakerámia ZTE KK együttese.

A hazaiak két idegenbeli mérkőzést követően mutatkoztak be hazai pályán és végül jól hajrázva szerezték meg első győzelmüket.

MVM OSE Lions- Zalakerámia ZTE KK  83-78 (13-24, 23-23, 24-16, 23-15)

Oroszlány, Jv: Praksch, Fodor, dr. Popgyákunik

MVM OSE Lions: Ruják 2, Carter 13/3, , Burton 25, Kenic 23/3, Dickerson 10, csere: Takács Z. 6/3, Werner, Csuti 4, Illés. edző: Váradi Kornél

Zalakerámia ZTE KK: Garrett 26/9, Takács Ma. 6, Keller 2, Bigelow 13/3, Tóth 6. csere: Brown 9/6, Leday 8, Takács Mi. 8/6, Sitku. edző: Matthias Zollner

Négy perc elteltével 10-2-re vezetett a ZTE, de egy időkérés után megtorpantak a vendégek és a hazaiak a 7. percben fordítani tudtak (13-12). A játékrész hajrájában Garrett és Brown vette kezébe a kezdeményezést és közösen 11 pontot szorgoskodtak össze, amivel a ZTE állva hagyta a hazaiakat (13-24).  A ZTE KK a 14. perc elejéig tartotta a tíz pont körüli távolságot az Oroszlánytól (21-32). A házigazda nem hagyta magát és újra szorossá tudta tenni a mérkőzést. A félidő végére úja összekapta magát a zalai alakulat és sikerült visszaállítaniuk a kétszámjegyű különbséget (36-47).

A nagyszünet után beragadt a ZTE és két percen keresztül nem tudott pontot szerezni. Az OSE zárkózását a 23. perc elején Bigelow látványos zsákolása törte meg (40-49). Mindkét csapat sok hibával játszott és csak apró pontokkal tudtak előre haladni. A negyed felénél Garrett hármasával újra tíz pont fölé nőtt a távolság (44-57). Az OSE összeszedte magát és nagy hajrába kezdett. A játékrész végére mindössze három pont maradt a ZTE KK előnyéből (60-63). A záró negyed elején még vezetett a vendégcsapat, de nem igazán ment nekik a játék. A 36. percben kiegyenlített az OSE (68-68). A ZTE játéka teljesen szétesett és nem tudták megállítani a hazai rohamokat. Az Oroszlány a végjátékban jobban koncentrált és nagy hajrával megfordította és megnyerte a mérkőzést.

Fotó: hunbasket.hu