2024.10.05., szombat - Aurél napja
Magabiztos győzelemmel kezdte a szezont a ZTE KK

2024. szeptember 29., 10:50
Hazai mérkőzéssel kezdte a 2024/2025-ös bajnoki évadot a Zalakerámia ZTE KK együttese. Az ellenfél az SZTE Szedeák csapata volt.

A hazaiak végig kézben tartva a találkozót nagy különbséggel nyertek.

Zalakerámia ZTE KK - SZTE Szedeák 103-70 (25-20, 28-19, 27-13, 23-18)

Zalaegerszeg, 1290 néző, Jv: Goda, Nagy, dr. Németh

Zalakerámia ZTE KK: Takács Ma. 6, Garrett 16/6, Keller 7/3, Bigelow 27/9, Tóth 16, csere: Takács Mi. 5/3, Brown 15/9, Leday 8, Sitku 3/3, Csátaljay, Csizmadia, Szalay. Edző: Matthias Zollner

SZTE Szedeák: Langley, Heath 19/9, Cseh 13, Zsíros 12/6, Herndon 12, csere: Cohill, Balogh 6/6, Mayer 2, Anda 6. Edző: Simándi Árpád

A feldobás előtt egyperces gyászszünettel emlékezett a klub és a szurkolók az egy héttel ezelőtt elhunyt örökös csapatorvosukra, dr. Szalai Zoltánra.

Az első negyedet jól kezdték a hazaiak, Garrett egy perc alatt öt pontot szerzett. A Szeged - kihasználva a ZTE hibáit - a negyed felénél átvette egy pillanatra a vezetést, de Bigelow és Brown hármasaival sikerült gyorsan fordítani a hazaiaknak (17-16). A negyed végén Bigelow kosarai jelentették a különbséget a csapatok között (25-20). A második negyedben hamar tíz pont fölé nőtt a hazai előny, Bigelow nem tudott hibázni (33-22). A Szeged próbált kapaszkodni, de a távolról jól célzó zalaiak nem engedték túl közel ellenfelüket, és a hajrában remeklő Tóth Ádám vezérletével kétszámjegyű előnnyel mehettek pihenőre (53-39).

A nagyszünet után Zsíros két távolival ijesztett rá a hazaiakra, de csak egy pillanatra, mert a jó védekezéssel és labdaszerzésekkel fokozatosan nőtt a különbség a csapatok között (70-45). A 28. percben Brown rázta meg magát, és gyorsan összeszorgoskodott hét pontot (75-49). Az utolsó percben közelített a ZTE a harmincpontos különbséghez, amit ebben a negyedben végül nem sikerült átlépniük (80-52). A záró játékrész elején nem sikerültek a hazai dobások, és könnyű kosarakat engedtek ellenfelüknek, akik így közelebb férkőztek (81-59). Gyorsan összeszedték magunkat a hazaiak és négy gyors kosárral sikerült lendületbe jönniük. Keller Iván öt ponttal vette ki ebből a rohanásból a részét: előbb Szalay lecsorgó hármasát tette vissza még a levegőben, majd egy hárompontost is elsüllyesztett a szegedi gyűrűben (90-61). Matthias Zollner az utolsó három perc kezdetén magyar ötöst küldött parkettre, akik tovább növelték az amúgy sem kicsi különbséget (98-66). A százpontos határt Sitku dobta át egy távolival (101-66). A vége magabiztos és megérdemelt 103-70-es ZTE KK győzelem.

Matthias Zollner, a Zalakerámia ZTE KK vezetőedzője:

Gratulálok a csapatomnak, és nagyon nagy köszönet jár a közönségnek is, hogy ezen a mérkőzésen ilyen remek hangulatot teremtettek. Miattuk is nagyon akartuk ezt a győzelmet. Megértem edzőkollégám helyzetét, hogy sérülés miatt hiányzott egy játékosa, hiszen én is voltam ilyen helyzetben. Ma elsősorban arra koncentráltunk, hogy jól kezdjük, sikeresen a bajnokságot. Nem volt még minden tökéletes, hétfőtől folytatjuk a munkát, és készülünk az újabb feladatokra.

Fotók: Jóna István