facebook
Keresés
Jubileumi triatlonversenyt rendeztek Keszthelyen

2024. június 13., 11:05
Tizedik alkalommal rendezték meg a hétvégén a Keszthely Triathlont, melyen hazai és külföldi sportolók is indultak közép- és sprint távon. Délelőtt a középtávú országos bajnokságon közel 500 triatlonos vágott neki az embert próbáló távnak, ami 1900 méter úszásból, 86,3 km kerékpározásból és 21,2 km futásból állt.

A középtávú versenyen a Zalaegerszegi Triatlon Klub versenyzői is rajthoz álltak.

Jakabfy Zoltán, a 40-44 évesek kategóriájában a 8. helyen végzett (4:43:53).

Góra Máté a 35-39 évesek versenyében a 13. helyen futott be (4:53:50).

Czigány Ferenc a 45-49 évesek között a 48. helyen végzett (5:42:16 ).

Dr. Szegedi Attila szintén a 45-49 évesek között a 61. helyen ért célba (5:57:15).

Márton István az 50-54 évesek között a 40. helyen zárta a versenyt (6:29:25).

A délutáni Sprint ranglista futamban 200 versenyző állt rajthoz. A résztvevőknek 750 méter úszást, 20 km kerékpározást és 5,16 km futást kellett teljesíteni.

A Zalatriatlon színeiben Csernák Nikoletta, élete első versenyén remekül versenyezve a 35-39 évesek között a 4. helyen végzett (1:28:24). Péterffy Renáta, szintén ebben a korcsoportban az 5. helyen zárt (1:28:40).

Horváthné Bécs Hajnalka a 45-49 évesek között a 4. helyen végzett (1:29:22).

Jász Péter, a 30-34 évesek között a 9. helyen végzett (1:25:23).

Veszprémi Péter a 45-49 évesek között a 13. helyen futott be (1:28:40).

Hoffmann Tamás, az 50-54 évesek között az 5. lett (1:29:50).

A 10. Keszthely Triatlon bekerült a Magyar Triatlon Szövetség Próbáld ki a triatlont! sorozatába. A korábban megszokottnál egyszerűbben, hivatalos versenyengedély nélkül is rajthoz állhattak a szabadidő-sportolók.

Szöveg: Jóna István

Fotók: Zalatriatlon/Facebook