A Paolai Szent Ferenc templom 200 éves jubileumát ünnepelték Bakon
A templomban Udvardy György érsek cerebrálta a vasárnapi Szentmisét. A áldozatbemutatás után Pásztor Emánuel atya szólt a résztvevőkhöz. Mint fogalmazott, a templom a helyi közösség számára stabilitást jelent.
A templomnak, az egyházközségeknek, a plébániának, a közösségnek nem könnyű feladat a lelki gondozása. Teljes embert igényel. Ugyanakkor mégis, mint ahogy a Szentmise végén az összefoglalómban is kifejezésre szerettem volna juttatni, a kicsiny mag elvetésre került, a szárbaszökkentés pedig egy ilyen csodálatos bicentenáriumi ünnep lett belőle.
Az ünneplők ezután átvonultak Széchenyi szobrához, ahol a helyi iskola diákjai adtak műsort. Az egybegyűlteket Vigh László országgyűlési képviselő köszöntötte, majd Farkas Tamás polgármester a templom szerepéről és történetéről szólt.
2018-ban új ólomüvegablakok kerültek be, aztán 2020-ban megújuítottuk a plébániát is mellette, majd 2022-ben a templom külső felújítása is megtörtént. Tervünk még a belső felújítás, hiszen éppen 70 évvel ezelőtt festették a belső festményeket. Egy akkor helyben élő művész, Laczkó Gyula volt az alkotó
Az eseményen részt vett Széchenyi Krisztián táncművész. Szépapja, Széchenyi Ferenc álmodott templomot Bakra. A terveket később fia, István tudta megvalósítani. Az építkezés költségeit saját vagyonából fedezte, a munkát pedig a környéken élők végezték.
Széchenyinek lenni a mai világban is annyira fontos, mint a múltban. Az a szellemiség, amit a család képviselt annak idején, azt mi a mai napig magunkon érezzük. Ezt próbálom átadni a környezetemnek. Ma is érdemes és fontos, hogy jó magyarnak érezzük magunkat, hogy büszkék lehessünk arra, hogy magyarok vagyunk
Az esemény végén az ünneplők elhelyezték az emlékezés koszorúit, majd néma főhajtással tisztelegtek gróf Széchenyi István szobra előtt.
Szöveg: Nagy Jenő
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg