Sokan csak konyhai hulladékként kezelik, pedig csodát tehet a kerttel ez a lehulló alapanyag
Semmiképp ne dobja ki ezt a konyhai maradékot!
Idén rendkívül enyhe a február, és úgy tűnik, ez már így is marad a hónap végéig. Persze a meleg ruhadarabokat még nem szabad eltenni, de egyre több időt érdemes kint tölteni a szabadban. A kevés csapadék miatt a föld kiszáradt - ilyenkor megtisztíthatjuk a kertet az elszáradt levelektől, ágaktól és fűszálaktól. Ilyenkor már fejben is elkezdhetjük tervezni, mit szeretnénk elérni tavasszal. Jó ötlet a kertet már kora tavasszal felkészíteni, kezdve a talajápolással. Ősszel meg kell öntözni, és tavasszal bőséges tápanyag-mennyiség (pl. trágya) hozzáadásával meg kell ismételni ezt a kezelést. Ezen kívül van egy konyhai maradék, ami legtöbbször a kukába landol, pedig csodákat tehet a kertünkkel.
A mezőgazdaságban gyakran használják ezt a konyhai maradékot, de az otthonunkban legtöbbször a kukába helyezzük. Ez nem más, mint a tojáshéj.
A Sokszínű Vidék írása szerint ha elegendő tisztított, száraz tojáshéj gyűlt össze, akkor törjük össze őket minél kisebb darabokra egy kanállal vagy más erre alkalmas eszközzel. Ezzel rengeteg kalciumot juttathatunk be a földbe. Az ültetőedények aljában is el lehet szórni némi tojáshéjat. A paprikafélék és a paradicsomfélék meglehetősen hajlamosak a kalciumhiányra, ezért a plusz tápanyagot ezek a növények is meg fogják hálálni. Mivel a tojáshéj viszonylag hamar lebomlik, kiválóan alkalmas magvak elültetésére és kicsíráztatására is. Ha kertet csigafélék vagy meztelencsigafélék támadják, ellenük is hatásos védekezés.
Fotó: Illusztráció/Freepik