Ezekkel a trükkökkel könnyebben lehűtheti magát
A tartós meleg megviseli a testünket, még az egészséges szervezet is nehezen birkózik meg vele. Ilyenkor fokozottan dolgozik a szívünk, hiszen több energia szükséges a test hőmérsékletének fenntartásához. A folyadék egyensúly felborulhat, és ha hosszabb időt töltünk a napon, könnyen kialakulhat napszúrás vagy hőguta. Javasolt az életmódban néhány változtatás tenni, és figyelni néhány dologra - hívta fel a figyelmet a Ripost.
Igyon elegendő mennyiségű vizet
A szakemberek napi 2-2,5 liter víz bevitelét ajánlják, de ebben a forróságban ennél jóval több szükséges a fokozott izzadás miatt. Így naponta legalább három liter vizet kell fogyasztani. Ne várjunk meg, míg szomjúságot érzünk, és figyeljünk arra, hogy egész nap ne feledkezzünk meg a folyadékpótlásról. A kiszáradás fejfájást, koncentrálási nehézségeket és akár szédülést vagy ájulást is okozhat. Az üdítőitalok helyett válasszunk tiszta vizet, és kerüljük az alkoholt!
Keresse meg a lehető leghűvösebb helyet
Ha tehetjük, ne tartózkodjunk túl sokat a tűző napon, különösen 11 és 15 óra között kerüljük a napfényt. A sportot is csak a reggeli vagy esti órákban célszerű végezni. Amennyiben szükséges kint tartózkodni, akkor óránként 15 percre menjünk be hűvös helyre, hogy kicsit lehűthessük magunkat.
Tartsa hűvösen a lakást
A hőhullám miatt a lakás is felmelegszik, különösen, ha nincs légkondicionáló. Nappal csak rövid időre szellőztessünk, zárjuk el a nap sugarait a redőnyökkel, és ha lehetséges, hagyjuk nyitva az ablakokat éjszaka. Klíma esetén ne spóroljunk a használatával, különösen a nagy melegben; de figyeljünk arra, hogy ne legyen túl hideg a lakásban a kültéri hőmérséklethez képest.
A frissítő zuhany sokat segít
Ha úgy érezzük, hogy elkezdünk túlhevülni, zuhanyozzunk. Ez frissít, energizál és lehűt. Kerüljük a hideg vagy langyos víz használatát, mivel bár a pillanatnyilag kellemesnek tűnhet, a testünk hőmérsékletét hosszú távon inkább megnöveli a zuhany után. Inkább olyan vízhőmérsékletet válasszunk, amit általában használunk.
Könnyű ételekkel könnyebb
Most ne készítsünk nehéz, zsíros ételeket, mint például zsíros húsokat vagy szaftos menüket. A magas fehérje- és zsírtartalmú ételek emésztése a forróságban megerőltető lehet a már így is terhelt szervezetnek. Inkább válasszunk zöldségeket, gyümölcsöket és könnyű leveseket a táplálkozásunkban.
Fotó: illusztráció/Pexels