Szombaton érkezik Piroska és a farkas a Griff Bábszínházba
Az országos szinten elismert bábszínházak közé tartozó szakmai műhely a kortárs szerzők művei mellett bátran merít az örökzöld mesék történeteiből is. A rendező – Bartal Kiss Rita – úgy véli, ezeket mindenki szereti, és valamennyi generáció számára van érvényes mondanivalójuk.
Ezek kiforrott történetek, amiben minden évszázadban, vagy évtizedben, vagy generációban megtalálja mindenki a neki szóló üzenetet, a neki szóló mondatot, történetet. Azt gondolom, hogy ezért vesszük elő ezeket a történeteket.
A zalaegerszegi – énekes – adaptációban Piroskát Stekbauer-Hanzi Réka kelti életre.
Nagyon élveztem a többiekkel való játékot, azt, hogy karakterhangokon kommunikálunk egymással és ez zenés módon történik meg, ettől nagyon hamar otthon éreztem magam a próbafolyamatban, és nagyon hamar eltelt.
Keller-Dénes Emőke meghívott művészként érkezett a Griffbe. Az operilla-műfaj számára is kihívást jelent.
Végig zene van, ehhez én sem szoktam hozzá előzőleg. Tehát az hogy előadásokban zene van, vagy ének, vagy felváltva, az egy dolog, de hogy végig, próza nélkül mesélünk, az kihívás volt mindenképpen.
Az előzőleg Veszprémben már bemutatott darabot ugyancsak Bartal-Kiss Rita rendezte, és Matola Norbert játéka is közös pont a Kabóca-bábszínházbeli produkcióval.
Nem is a különbségeket emelném ki ebben, hanem a mondanivalóját az előadásnak. Nekem van egy nagyon kedves mondatom benne, ami arról szól, hogy járt utat a járatlanért ne hagyjunk el. Viszont ha ez megtörténik, akkor készüljünk arra, hogy akadályok kerülhetnek elénk, és ez az akadály a farkas.
Az operilla librettóját, azaz szövegkönyvét Szabó Attila írta. A zene Rab Viki, a látvány Rofusz Kinga, a koreográfia pedig Markó-Valentyik Anna munkáját dicséri. Az előadás 4 évesnél idősebbeknek ajánlott.
Szöveg: Szigeti Éva
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg