Gébárt 2024 – kiállítás nyílt az Ady-iskolában
A tárlat az évindító táborban készült alkotásokat szemlézi, melynek különlegessége, hogy a vizuális tagozatot kezdő és záró tanulók dolgoztak együtt egy hétig. A tehetséggondozó program az intézményben régi hagyomány, amit néhány éve élesztettek újra.
Tánczos György művésztanár elmondta:
A kilencvenes évek végén, a kétezres évek elején még megvolt ez a tábor, aztán jött egy nagyobb szünet. Később sikerült újra feléleszteni a hagyományt, és nagyon jó, mert gyakorlatilag a munkák is mutatják, hogy ez egy szintfelhozó tábor. A becsatlakozó kis gimnazistáinknak egy jó lehetőség, hogy akik eddig kevesebbet foglalkoztak bizonyos technikákkal, már mindjárt itt ezen az alapozó héten megismerkedjenek ezekkel.
Noha a program egyelőre nem bentlakásos, a fiatalok az együtt töltött idő során így is sokat tanulhattak egymástól. Idén a rossz időjárás nehezítette a betervezett program megvalósítását, ám a résztvevők ebből a helyzetből is kihozták a maximumot.
Woodhams Leah Safaria úgy véli, nagyon jó volt a társaságnak, mivel szűkösebb volt a hely, így mindenki találkozott mindenkivel. A tavalyi kintlétkor nagyon távol ültek egymástól, és most többet tudtak beszélgetni, a kicsik megmutatták, miket rajzoltak és festettek, nagyon aranyosak voltak, és nagyon tehetségesek.
Talabér Lucának nagyon tetszett, hogy a mentorokkal együtt lehetett dolgozni. Mint mondta, nagyon szeret nagyobbakkal lenni, és hogy megmutathatja, amit tud. Örül, hogy volt egy ilyen lehetősége ezzel a táborral – tette hozzá.
A tábor alapkoncepciója a festészet volt, a diákok a diópáccal, a monokróm technikával és a színekkel egyaránt kísérletezhettek. Alkotónként 10-15 munka született, a kiállításra ezekből válogattak. A tárlatnyitót követően a legjobbakat könyvvel jutalmazták, amit Varga István, a Zalaegerszegi Tankerületi Központ szakmai vezetője adott át.
Szöveg: Szigeti Éva
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg