Workshop a generációkról
Szmerk Anna, egy okosasztalokat gyártó nagykanizsai cég munkatársa. Jelenleg 80 fővel dolgoznak, s nap, mint nap tapasztalják a generációk közötti különbségeket. Sokat tesznek azért, hogy a súrlódások minél ritkábbak legyenek.
Vannak olyan generációk, akiknek például nagyon fontos az úgynevezett társadalmi felelősségvállalás. Próbálunk olyan programokat szervezni, például gyűjtéseket, ahova mindenfajta generációt be tudunk vonni és közös élménnyé tud ez kovácsolódni.
A jó gyakorlatok is napirendre kerültek a workshopon, melyet a közelmúltban alakult HR Klub tagjainak kérésére szervezett a kamara.
Azért is alakultak ezek a klubok különféle területeken, hogy az adott ágazat speciális igényeihez próbáljunk olyan tájékoztató előadásokat, workshopokat, szakmai programokat társítani, hogy annak a szegmensnek a legjobban tudjunk segíteni
- árulta el Bangó-Rodek Viktória, a Zala Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szakképzési vezetője.
A generációk közötti különbségek leküzdésében kulcsfontosságú a nyitottság, és a bizalom kiépítése - mutatott rá előadásában Bereczki Enikő, generációs szakértő.
Ez kell ahhoz, hogy a szervezetben, a munkahelyen akár a generációs feszültségekkel együtt járó konfliktusokat is fel tudják vállalni, ami pedig alapvetés ahhoz, hogy a problémákat közösen, konstruktívan meg tudják oldani, számonkérhetőség legyen a cégben, és jó legyen a teljesítmény is.
A változás elindítója legtöbbször a szemléletformálás, melyet sok gyakorlásnak és odafigyelésnek kell követnie - fogalmazott Bereczki Enikő. Gyors eredményt hozhatnak továbbá a kötetlen beszélgetések és a csapatépítő programok.
Szöveg: Frauenhoffer Márta
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg