2024.09.19., csütörtök - Vilhelmina napja
Vereséggel zárta a szezont a ZTE NKK

2023. március 20., 10:21
A női kosárlabda NB I/B alapszakaszának záró fordulójában az ELTE Fortis együttesénél vendégeskedett a ZTE NKK. Jó első negyedet követően jött egy hullámvölgy, amiből tíz pont feletti hátrányt szedtek össze a lányok és hiába hajráztak jól a második félidőben, nem maradt erejük a fordításra.

Jó ritmusban kezdte az összecsapást a vendégcsapat, és az előnyüket a negyed feléig tartani is tudták (4-4). Felváltva potyogtak a kosarak, majd a negyed végén Szórád pontjainak köszönhetően megnyerték az első játékrészt a zalaiak (10-14).

A második negyed eleje még jól alakult, hiszen hiába egyenlített a házigazda, Kovács hármasával 14-19-re vezetett a ZTE NKK. Sajnos jött a vendégek játékában egy hullámvölgy és a félidő hátralévő részében az történt, amit a fővárosiak akartak. 19 pontot kaptak és mindössze hármat szereztek. Sajnos az időkérések sem segítettek az ELTE kétszámjegyű előnyt szerzett a nagyszünetre (33-22).

A fordulás után ismét a harcosabb arcát mutatta a ZTE NKK és szoros negyedet játszottak. Ám a hazaiak jól gazdálkodtak a megszerzett előnnyel. Hiába kapaszkodtak, hat pontnál közelebb nem sikerült visszajönni a lányoknak (51-42).

A záró játékrészben folytatták a harcos játékot és a 34. percben Óházy közelijével négy pontra zárkóztak (51-47). Tovább vitte a csapatot a lendület és két perccel később már egy kosárnyi volt csak a különbség (53-51). Sajnos a hajrában elfárad a ZTE NKK és ezt pontokkal büntette az ELTE, így alakulhatott ki nagyobb különbség (66-55).

ELTE Fortis- ZTE NKK 66-55 (10-14, 23-8, 18-20, 15-13)

Budapest, Jv: Magyari, Novák

ELTE: Bogdán 11/9, Orosz, Kiss 14, Telek 1, Nagyi 8, Csere: Vári 14, Munkácsi 13, Simonics 3/3, Várpalotai, Benke, Levente 2. edző: Földi Alexandra

ZTE NKK: Kovács 16/9, Óházy 2, Ács 2, Horváth Fru. 11, Jurkó 12/3. csere: Balogh 1, Szórád 9, Jagodics 2, Horváth Fa.

Edző: Czukor Bence

Czukor Bence: - Gratulálok az ellenfelünknek, mert azt gondolom, hogy jóval magasabb energiaszinten és koncentrációval játszottak. Igazából a második negyedben volt egy rövidzárlat, ahol meg is beszéltük, hogy mit kellene csinálni az adott támadásokban, hol vannak az üres helyzeteink. Sajnos a gyakorlatban nem tudtuk megvalósítani a megbeszélteket így hátrányba kerültünk. A második félidő már azt a játék képet mutatta, amit szerettünk volna játszani. Lendületben voltunk, dinamikában voltunk. Kevés felnőtt játékossal vagyunk, kettős, sőt vannak, akik hármas terhelést kapnak. Sok a fiatal játékosok a keretben, azt hogy maximálisan koncentráljanak végig minden mérkőzésen, azt nehezen lehet elvárni.