Ünnepel a ZTV
A helyi televíziózás 1985-ben indult. Az első adást április 1-jén láthatták a nézők, a technikai hiányosságok miatt akkor még csak a landorhegyi városrész lakói, és kizárólag kábelen. Az „ősbemutatóra” azonban sokan, a város más részein élők is kíváncsiak voltak. Ezért ők a stúdiónak otthont adó Városi Művelődési Központ (mai Keresztury VMK) színháztermében elhelyezett monitoron kísérhették figyelemmel a kezdeményezést.
- Ez a műsor leginkább egy színházi előadásra emlékeztetett – fogalmaz Vörös Nándor szerkesztő-riporter, aki elsőként köszöntötte a Zalaegerszegi Televízió nézőit 1985. április 1-jén. - A kezdő lépés sikeréért sokan és sokat dolgoztak. Köztük Teleki Sári, az első főszerkesztő, Kováts Flórián, a VMK akkori igazgatója, Balaicz Zoltán, Marton István, Cserjési Gábor, Szilasi János műszakis kollégák, illetve Jutresa Márta, Kovács Péter, Bencze Irén, Csapó Ida szerkesztők és jómagam. Partner volt a kezdeményezésben dr. Kustos Lajos tanácselnök, dr. Oroszy Zoltán művelődési osztályvezető, valamint az MSZMP Városi Szervezetének több munkatársa. Utóbbiak – köztük Molnár Máté – elsősorban a technikai eszközök külföldről történő beszerzését segítették elő. A vasfüggöny idején ugyanis a TV első, JVC márkájú kameráját sem volt egyszerű beszerezni.
Az első stúdiót a VMK egyik földszinti helyiségében rendezték be a könyvtár áthelyezésével. Így nyertek egy kb. 30 négyzetméteres stúdiót, a hozzá tartozó fele ekkora vezérlővel. Az elhelyezés nem volt éppen szerencsés, mert hangszigetelés hiányában behallatszott a külső zaj.
- Kezdetben csupán hétfőnként volt adásunk. Azért ezt a napot választottuk mert hétfőn az MTV szüneteltette műsorát – emlékszik vissza Vörös Nándor. - A 90-es évek végén már kétnaponta adtunk híreket, majd átálltunk a napi adásra.
A 80-as évek végén a VMK-ból a Kossuth u. 45-49. számú épülettömbbe, a Városi Pártbizottság székházába költözött a ZTV. Ezt hamarosan újabb pakolás követte, ám ekkor már csak házon belül, a negyedik emeletről a magasföldszintre, ahol az időközben Kft-vé vált televízió jelenleg is működik.
A közel négyévtized emlékezetes műsora volt a Buza Beáta vezette csevegős Haboskávé, az éjszakai életet, bűncselekményeket, tűz- és baleseteket egyaránt feldolgozó rendőrségi magazin 07 címmel, amit Vörös Nándor neve fémjelzett. Ugyancsak ő jegyzi az immár 300. adás felett járó mezőgazdasági és természetvédelmi Zöldövezetet.
Máig sokan emlékeznek Kandász Andrea sok-sok gyermeket és fiatalt aktivizáló 100 bolha című. műsorára, amit Szabó Judit Falfirkája váltott fel. Népszerűek voltak a ZTV Évszakváltó című élő, sokszor külső helyszínről jelentkező magazinjai. 2002-ben pedig a Zalaegerszegi Televízió stúdiójában, élő adásban fogadott örök hűséget egymásnak egy zalaegerszegi pár. Ugyancsak a televízió nevéhez fűződik a Göcsej Filmszemle elindítása, amely mostanra nagykorúvá és országos hírű filmes rendezvénnyé vált.
2002-ben kapott lehetőséget a Zalaegerszegi Televízió arra, hogy létrehozza a vidék legnagyobb televíziós stúdióját. Ma is ebből a közel 400 négyzetméter alapterületű, nézőteres stúdióból jelentkeznek élő műsorai, köztük a Híradó, az Egerszegi Esték, a Kultúrkör, az Aréna és a Mérleg.
2006 óta rendszeresen készít műsorokat a televízió külső helyszínekről. Ezek közül a leglátványosabb a ZegaSztár, amely kétévente biztosít bemutatkozási lehetőséget a város tehetséges fiataljainak.
A média portfóliója 2015-ben az Egerszeg Rádióval, néhány hete pedig az egerszegihirek.hu hírportállal bővült. Emellett rendszeresen láthatók tudósításaik az országos csatornákon. A médiacentrumban jelenleg több mint 30-an dolgoznak nap, mint nap azon, hogy a lehető leggyorsabban jussanak friss és hiteles hírekhez, információkhoz a zalaegerszegiek.