Trianonra emlékeztek Zalaegerszegen
Az Országgyűlés 2010. május 31-én nyilvánította a nemzeti összetartozás napjává június 4-ét, amikor aláríták az első világháborút lezáró trianoni békediktátumot.
Az országzászlónál az egybegyűltek Mihály Luca előadása és a Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar mellett Kovács Sándor szavalatát hallhatták. Az ünnepi műsor Gecse Péter szónoklatával folytatódott. Az alpolgármester emlékeztetett: a párizsi békekonferencián aláírt szerződés keresztre feszítette Magyarországot. A döntés miatt a magyar állam elvesztette területének mintegy kétharmadát, iparának 38, nemzeti jövedelmének 67 százalékát. Emellett több mint 3 millió honfitársunk került az új határokon túlra.
Százhárom esztendő telt el azóta, hogy a győztes nagyhatalmak Európa új rendjéről döntöttek. A magyarok azóta is azt bizonyítják, hogy bármilyen tragikus esemény, körülmény ellenére kultúránkból erőt merítve együtt képesek vagyunk a megújulásra itt, a Kárpát-medencében. Zalaegerszeg városa is kiemelt figyelmet fordít Trianon emlékezetének megőrzésére, amelynek jegyében 2006-ban emléktáblát, 2020-ban országzászlót, 2021-ben pedig székelykaput állított
- fogalmazott az alpolgármester.
Zárásként a megjelent tisztségviselők és a különböző helyi szervezetek képviselői elhelyezték koszorúikat a 2020-ban állított emlékműnél.
Fotók: Zalaegerszegi Televízió