Petőfi szobor került a vitrinbe
A költő halála után 100 évvel, 1949-ben készült az alkotás, amit a kétszeres Kossuth-díjas szobrász egy pályázatra készített. Életnagyságú gipszváltozata az egyik zalaegerszegi iskola aulájában látható.
Sajnos azt nem tudjuk beazonosítani, hogy a pályázat kiírása hol és milyen módon történt, az biztos, hogy különböző méretekben is elkészült a vándorló Petőfi szobra. Egy szimbolikus szoborról van szó. Vándordiákként vándorol a költő kezében egy fokossal, amit vándorbotként használ, de a hát a fokos fegyver is volt és ismeretes, hogy elsősorban a pásztormesterséghez tartozott.
- mondta portálunknak Kostyál László, a múzeum művészeti igazgatója. Hozzátette: a létesítmény további programokkal csatlakozik a Petőfi emlékévhez. Jövőhét szerdán egy előadással és tematikus tárgy-ismertetőkkel emlékeznek a költőre.
A múzeumi kerengő sorozatban részben Fűzfa Balázs irodalomtörténész tart előadást a költőről 48 percben, utána 3 műtárgycsoportól fognak a Göcseji Múzeum muzeológusai ismertetőt tartani a közönségnek. Természetesen mind a három valamilyen módon csatlakozik a Petőfi emlékévhez, kultuszhoz.
A Vándorló Petőfi című alkotás a városháza aulájában látható. A Göcseji Múzeum a pandémia után indította el a hónap műtárgya-sorozatot, melyben egyedülálló régészeti leleteket is kihelyeznek az itt felállított vitrinbe.
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg