A Pannon Egyetemen is megemlékeztek az aradi vértanúkról
A Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Kampuszán hagyomány, hogy egy installációval emlékeznek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc leverését követően Aradon kivégzett 13 vértanúra, valamint a Pesten kivégzett gróf Batthyány Lajosra, Magyarország első független, felelős kormányának miniszterelnökére.
Idén egy rövid videóval is bővítették a Hősökre való emlékezést és ezzel a videóval csatlakoznak a "Petőfi 200" jubileumi évhez. Petőfi Sándor - Szabadság, szerelem című költeményét az intézmény oktatója dr. Bérces Edit, főiskolai docens mondta el.
Fotó: Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ
# Kapcsolódó galériák
# Kapcsolódó cikkek
Zalaegerszegen is bemutatkozott a Petőfi 200 előadás
Zalaegerszegre érkezett a Szabadság, szerelem - Petőfi 200 című előadás. A megzenésített versekkel és táncos betétekkel színesített irodalmi műsort a Kossuth-díjas Káel Csaba rendezte. A darab szövegkönyvét – Szendrey Júlia, Petőfi Sándor és Ady Endre műveinek felhasználásával – Ugron Zsolna, József Attila-díjas író, a Kertész Imre Intézet művészeti igazgatója írta.
Petőfi szobor került a vitrinbe
Folytatódik a Göcseji Múzeum Hónap Műtárgya kezdeményezése. Ezúttal az önkormányzat aulájában található vitrinben - Petőfi Sándor születésének kétszázadik évfordulójához kapcsolódva - egy Kisfaludi Strobl Zsigmond kisplasztikát helyeztek el.
Főhajtás - Az aradi vértanúkra emlékeztek
Az aradi vértanukra emlékeztek a nemzeti gyásznapon. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tizenhárom honvédtisztjét a világosi fegyverletétel után, október 6-án végezték ki. Ugyanezen a napon állt Pesten kivégzőosztag elé Batthyány Lajos. A zalai születésű Csány Lászlót kötél általi halára ítélték, 1849. október 10-én utolsó szavai ezek voltak: Hazámért ezt is szívesen.