Esélyegyenlőség a digitális oktatásban – laptopokat adtak át Zalaegerszegen
Az eszközök hivatalos átadóján Vigh László országgyűlési képviselő arról beszélt, hogy a személyes használatra átvett hordozható számítógépek a diákok esélyegyenlőségét is előmozdítják, így – anyagi helyzettől függetlenül – mindannyian hozzáférhetnek a világhálón elérhető ismeretekhez.
Nagyon fontos a mai világban a digitalizáció. Úgy látjuk, hogy már mobilról, laptopról tájékozódnak a fiatalok, nem olvasnak könyvet, minden információt onnan szednek. Egy új világ kezdődött el, ennek az elejére áll a kormány a laptoposztással.
Gombocz Ferenc, az iskola diákja elmondta:
Én például prezentációk előadásra, illetve tanulásra, meg dokumentum-felkeresésre, – összeállításra fogom használni.
A Kölcsey-gimnáziumban nemcsak az otthoni tanulásnál, hanem az órákon is előkerülnek az okoseszközök, jegyzte meg Zimborás Beatrix intézményvezető-helyettes.
Jelen esetben ez még a tabletek és a telefonok használatában érzékelhető, de ha minden tanulónak lesz laptopja, akár egy laptopos órát is el tudok képzelni. Ez nagyon jó volna, mert tehermentesíti a tanárt, a gyereknek mindig rendelkezésére fog állni a tananyag a gépén.
A 200 milliárd forint uniós támogatással megvalósuló programból az országban összesen 560 000 diák és 55 000 pedagógus juthat új digitális eszközhöz.
A digitális oktatásnak, illetőleg a mai modern oktatásnak az alapja az informatika, a számítógép, és nemcsak informatikaóráról beszélek, hanem bármilyen tantárgyról. Ezáltal minden gyerek megkapja az esélyt, hogy ugyanolyan feltételek mellett tanulhasson.
- hangsúlyozta Kajári Attila, a Zalaegerszegi Tankerületi Központ igazgatója.
A zalaegerszegi tankerületi központhoz tartozó iskolákban csütörtökön és pénteken több mint 1 500 laptopot adtak át. A digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférést biztosító program folytatódik, tavasszal az ötödik és a hatodik, valamint a kilencedik osztályos tanuló kap majd ilyen ajándékot.
Szöveg: Ferenczy Gyöngyi
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg