A gyöngybaglyokról tartottak előadást a József Attila Városi könyvtárban
A harmadik osztályos diákok nagy érdeklődéssel hallgatták Schneider Zoltán biológust, a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány munkatársát, aki bevonta őket a közös gondolkodásba. Az ismeretátadáson túl az élményszerzés is fontos szerepet kapott. A gyerekek madártollakat, bagolykoponyát, köpeteket és gyűrűket nézhettek meg testközelből, s megtudhatták, hol tartózkodik legszívesebben ez a madár.
A vidéki tájban a legmagasabb épületeket keresi - elsősorban a templomtornyokat, víztornyokat és a mezőgazdasági épületeket -, és ezek rengetek változáson mentek át az elmúlt évtizedekben. Örvendetes, hogy nagyon sok templomot felújítottak, de ezzel sokszor kizárták a gyöngybaglyokat is az épületből
- nyilatkozta portálunknak Schneider Zoltán biológus.
Az orosztonyi székhelyű alapítvány több, mint 100 költőládát helyezett ki vármegye-szerte azért, hogy a fokozottan védett faj elveszett költőhelyeit pótolja. A könyvtár célja ezúttal az volt, hogy közelebb hozza a gyerekekhez az állatvédelem fontosságát.
Van egy zöld kuckónk, melynek célja, hogy a környezetünk és a természetünk védelmét propagáljuk, és ez az előadás, is ehhez illeszkedik
- mondta Horváthné Jóna Mária gyermekkönytári részlegvezető.
Az előadás végén egy élő gyöngybagoly volt a vendég. A diákok közelről megnézték és megsimogatták a szelíd madarat. A könyvtárosok baglyokkal kapcsolatos könyveket gyűjtöttek össze, melyekkel színesítették és tartalmasabbá tették a programot.
Szöveg: Soós Aliz
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg