2024.10.22., kedd - Előd napja
Nagykanizsán zárult a mountain bike szezon

2024. október 02., 10:45
Vasárnap véget ért a 2024-es MTB XCO Kupasorozat és igazából egyben a mountain bike szezon is, hiszen hamarosan indulnak a cross versenyek.

A sorozat utolsó állomásának a Kanizsa 14 Kerékpáros Egyesület volt méltó házigazdája, akik egy nagyon hangulatos és jó versenyt tettek le az asztalra – olvasható a GreenZone- ZKSE beszámolójában. Mivel Kanizsa félig meddig hazai pálya az egerszegieknek, így a nyomvonalat és technikai elemeket már jól ismerték az elmúlt évekből, így szombaton az esős idő ellenére már a délelőtti órákban pályát jártak versenyzőik. Az ismétlésnek meg is lett az eredménye, hiszen a vasárnapi futamokra magabiztosan tudtak felállni a rajtvonalhoz, ahol is sikerült a többi csapattal ismét remek csatákat vívni a dobogókért, helyezésekért.

A GreenZone- ZKSE csapatában ismét volt olyan bringás, aki első versenyét teljesítette. A nagykanizsai futamon aranyérmet szerzett korosztályában Kanta-Csejtei Lili, Bruchner Regina, ezüstérmes lett Káldi Zalán, Forgács Patrik, Dervalics Gábor, míg bronzérmet szerzett Ádám Gabriella Sarolta. A hétvégi futammal pedig lezárult a kupasorozat, ahol az összetettben is fantasztikus eredményeket értek el a zalaegerszegi bringások. Összetettben az U19-es korosztály bajnoka lett Bruchner Regina, a Master 1 férfi versenyben Varga Sándor 2. helyen végzett. Három harmadik helyet is elcsíptek a GreenZone- ZKSE versenyzői, hiszen az U9-es lányoknál Kanta-Csejtei Lili, az Elit férfi kategóriában Endrédi Máté, valamint a Master 2-es korcsoportban Gubancsik Péter végzett az összetett dobogó harmadik fokán.

Eredmények:

U9 fiú: Káldi Zalán 2. hely

U9 lány: Kanta-Csejtei Lili 1. hely

U11 fiú: Kovács Máté György 10. hely, Kéméndi Koppány Péter 11. hely, Pete Nimród 12. hely

Master 1 férfi: Varga Sándor 5. hely

Master 2 férfi: Dervalics Gábor 2. hely, Horváth Szabolcs 5. hely, Gubancsik Péter 6. hely

2024 XCO Kupasorozat összetett eredmények:

U9 fiú: Káldi Zalán 6. hely

U9 lány: Kanta-Csejtei Lili 3. hely

U13 fiú: Nagy Balázs 9. hely, Békefi Ábel 10. hely, Kanta-Csejtei Bence 13. hely

U15 fiú: Bruchner Máté 13. hely, Németh Mátyás 43. hely

U17 fiú: Forgács Patrik 20. hely, Harmath Bence 30. hely, Papp Dávid 36. hely

U17 lány: Ádám Gabriella Sarolta 5. hely

Elit férfi: Endrédi Máté 3. hely

Master 1 férfi: Varga Sándor 2. hely

Master 2 férfi: Gubancsik Péter 3. hely, Dervalics Gábor 4. hely, Horváth Szabolcs 12. hely

Fotók: GreenZONE- ZKSE/Facebook