2024.09.19., csütörtök - Vilhelmina napja
Betlehem Dávid országos csúccsal döntős 1500 méteres gyorsúszásban

2024. augusztus 03., 13:00
A zalaegerszegi kötődésű Betlehem Dávid országos csúccsal a nyolcadik helyen jutott döntőbe, Sárkány Zalán pedig 11. lett 1500 méteres gyorsúszásban szombaton a párizsi olimpián.

A veszprémiek 20 éves versenyzője - aki nyíltvízi úszásban is indul a francia fővárosban - 14:45.59 perces idővel teljesítette az előfutamban a leghosszabb medencés távot, ezzel Kis Gergő 2011-es rekordját (1:45.66) adta át a múltnak.

Sárkány 400 és 800 méter gyorson is egyéni csúcsot úszott, mindkét számban 14. lett. Az Egyesült Államokban tanuló és versenyző, de nyáron a veszprémi nyíltvízi klasszisokkal készülő 20 éves magyar versenyző eddigi legjobbját (14:53.19) ezúttal is megjavította, 14:52.42 perces idővel csapott célba, amivel összesítésben 11. lett – adta hírül az MTI.

A szám döntőjét vasárnap 18.37-kor rendezik.

Fotó: Magyar Úszó Szövetség - Magyar úszóválogatott/Facebook