Környezetvédelmi megállapodást írt alá a Pannon Egyetem
Az eseményen dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora köszöntőjében elmondta, jelen együttműködés szervesen illeszkedik az egyetem működésének intézményi stratégiájába, aminek fő eleme a fenntarthatóság. Kiemelte: a kulcs a fiatalok kezében van, ők azok, akik kikényszeríthetik azokat a változásokat, amelyek a fenntarthatóság előmozdítása érdekében szükségesek.
A kutatás és fejlesztés a Pannon Egyetem erős lába, jelenleg több mint 100 projekt folyik az intézményben, amelyek között számtalan olyan szakterületet találunk, amelyek a körforgásos gazdasághoz, fenntarthatósághoz kapcsolódnak – mondta Csillag Zsolt, az intézmény kancellárja. Hangsúlyozta: ezen a területen égető szükség van a szemléletformálásra. A Pannon Egyetem minden olyan kezdeményezéshez igyekszik kapcsolódni melynek célja az, hogy a bolygó minél tovább lakható legyen. Ilyen például a Tisza-tavi PET Kupa, amin az egyetem első ízben vett részt, vagy az Újrahasználati Központ, ahova a használt, feleslegessé vált, de még használható állapotú eszközöket, dolgokat vihetik a hallgatók, ezzel is csökkentve a hulladék mennyiségét – mondta a kancellár.
Dr. Ágoston Csaba, a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének elnöke bemutatta 263 tagot számláló szakmai civil szervezetüket. Mint elmondta, fontosnak tartják, hogy a nálunk rendelkezésre álló gyakorlati tapasztalatot a lehető leghatékonyabban adják át a jövő generációinak. Olyan munkavállalókra van szükségük a cégeknek, akik felkészültek és megkapták azt az elméleti tudást, amit egy egyetem adhat – tette hozzá dr. Ágoston Csaba.
A Pannon Egyetem a fenntarthatósággal és körforgásos gazdasággal kapcsolatos értékeit, kompetenciáit tovább szeretné növelni. Ennek érdekében nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy olyan civil szervezetekkel működjenek együtt, akikkel kölcsönösen segítve egymást folytathatják a megkezdett munkát.
Fotók: Pannon Egyetem