Tartuffe a Hevesi Sándor Színházban
A vígjáték máig ható tanulsággal szolgál a képmutató, embereket manipuláló, gátlástalan törtetők erejéről. A klasszikust Farkas Ignác, Jászai-díjas színművész rendezi.
Mint mondta: hiába telt el többszáz év, a darab mondanivalója ma is aktuális. Ma is élnek közöttünk ugyanilyen képmutató emberek, és ma is vannak olyanok, akik bedőlnek ennek, akik elhiszik szívvel-lélekkel, és ez mindenféle tragédiát, családi problémát okozhat.
A közönség Tartuffe szerepében Szakály Aurélt láthatja, aki örömmel bújik az álszent csaló bőrébe. A színművész szerint a legjobb dolog a világon gonosz embert játszani. Sokkal több lehetőség van színeket váltogatni, megváltozni, mint például egy egyszerű szerelmes szerepnél.
Egyelőre még hiányos a díszlet és jelmezek nélkül próbálnak a színészek, ám a zalaegerszegi előadás rendhagyó megoldásokat ígér. Csík György díszletei és jelmezei eklektikusak: egyaránt utalnak a 300 évvel ezelőtti viszonyokra és a XXI. századra. A zalaegerszegi Tartuffe-öt Petri György fordítása alapján viszik színre, ami ugyancsak segít a mai korhoz adaptálni a tartalmat. Érdekesség, hogy minden szereplő prózai szöveget mond, kivéve a címszereplőt, aki versben közli mondandóját.
A főbb szerepeket Czegő Teréz, Kiss Ernő, Pap Lujza, Kovács Martin, Kováts Dóra és Támadi Anita alakítja.
A bemutató január 19-én 19 órakor lesz a Hevesi Sándor Színházban. Ezt követően idén még mintegy 20 alkalommal tűzik műsorra Zalaegerszegen az örök klasszikust.
Szöveg: Szigeti Éva
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg