
„Szokatlan hódolat ez...” - a jubileumi tudományos konferencia előadásait foglalták könyvbe
Az olvasó különálló fejezetekre tagolva ismerheti meg a haza bölcsének pályafutását és kortárs kapcsolatait.
Először egy tudományos konferenciát tartottunk a régi vármegyeháza épületében, aztán pedig a Line Design Kiadó, amely ennek az időszaknak az irodalmát adja ki felvállalta, hogy kiadják és akkor mi Molnár Andrással megszerkesztettük ezt a tanulmánykötetet, ami 10 tanulmányt tartalmaz
- részletezte Kiss Gábor a könyv szerkesztője, a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár főkönyvtárosa.
Béres Katalin tanulmánya Deák emberbaráti oldalát mutatja be azáltal, hogy ismerteti az 1838-as pesti árvíz károsultjai javára szervezett adománygyűjtést.
Itt Zala vármegyében is gyűjtöttek pénzt és terményeket is és Deák az egyik szereplője volt. A kapornaki járás déli falvaiban és Kanizsa járásban gyűjtött. Ő egyedül több pénzt gyűjtött, mint a társai.
Az eseményen részt vett Balaicz Zoltán. A polgármester szerint a reformkor egyik meghatározó alakja minden zalai számára méltó példakép.
Zalaegerszegen állították fel 1879-ben az első szobrát Deák Ferencnek. Mi pedig a 220 éves jubileum alkalmából szerveztünk egy nagyon sikeres konferenciát, amely összefoglalta Deák Ferenc életművét. Most pedig megjelent az a tanulmánykötet is, amely ezeket összefoglalja.
A tanulmányok sora a jogi esetektől az emberi tetteken át a politikai élet nagy színteréig terjed. Így Deák Ferenc életművéről és kortársairól az olvasó átfogó és tömör képet kap.
Szöveg: Nagy Jenő
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg