Értékadó lélekhangok – Stróber László volt a sorozat második vendége
Második alkalommal szervezte meg „Értékadó lélekhangok” című estjét a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár. A rendhagyó beszélgetésre ezúttal Stróber László apátplébánost hívták meg. A bibliotéka célja, hogy emberi oldalukról is bemutassa Zalaegerszeg közéleti személyiségeit.
Az esemény kezdetén Tóth Renáta könyvtárigazgató az atya egy korábbi nyilatkozatát idézte, melyben a béke, a türelem, az emberi odafordulás és a mosoly fontosságát hangsúlyozta. Mint mondta, a legtöbben csak papi minőségében ismerik, ám sokakat érdekel, milyen ő, mint magánember, s mint olvasó.
Az Értékadó lélekhangok című előadássorozatunk egy új kezdeményezése könyvtárunknak. Úgy gondoltuk, a közösségünket biztosan érdekelnék azok az emberek, illetve a könyvhöz, a kultúrához, az olvasáshoz való viszonyuk, akik itt élnek a közvetlen környezetünkben, de lehet, hogy csak egyféle szerepben, egyféle oldalról ismerjük őket. Igyekszünk olyanokat hívni az alkalmakra, akik közérdeklődésre tarthatnak számot
- nyilatkozta portálunknak Tóth Renáta.
A beszélgetést Szakál Eszter könyvtáros vezette, aki Stróber atya életéről, pályájáról, valamint a könyvekhez és az olvasáshoz való viszonyáról kérdezte vendégét. Legkedvesebb köteteit – melyek utat mutattak számára – ebből az alkalomból - összegyűjtötték.
Tamási Áron Ábel-trilógiája számomra mindig is meghatározó volt, ahogy a nagy francia Nobel-díjas író, Mauriac könyvei is - főleg a Viperafészek. Graham Greene-től a Hatalom és dicsőség szintén nagy hatással volt rám. A verseket is nagyon szeretem, a kedvenc költőm Pilinszky
- mondta Stróber László, a Mária Magdolna Plébániatemplom apátplébánosa.
A közönség az esten megismerhette Stróber atya humorát, hitvallását, valamint életének fontos mozzanatait. A rendezvénysorozat egy hónap múlva újabb vendéggel folytatódik.
Szöveg: Soós Aliz
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg