2024.10.22., kedd - Előd napja

Vereséggel zárta az alapszakaszt a ZTE KK

2023. április 02., 09:56
A férfi kosárlabda élvonal alapszakaszának utolsó mérkőzésén a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét együttesét fogadta a Zalakerámia ZTE KK. Kemény, fizikális mérkőzést játszottak a csapatok rengeteg hibával.

Pontszegény volt az első negyed, melyben a Kecskemét volt valamivel élesebb, és a negyed hajrájáig vezetett is. Ekkor Ostojic közelijével fordított a ZTE és megnyerte a játékrészt (12-11). A dobóformát a második negyed elején sem találták meg az ellenfelek. A ZTE-nek továbbra sem ment jól a játék, sorra maradtak ki a dobásaik. A KTE egy picivel pontosabban játszott, így folyamatosan a ZTE-nek kellett zárkóznia (26-28). A félidőre nyolcpontos előnyt szorgoskodtak össze a vendégek (29-37). A nagyszünet után úgy tűnt erőre kap a ZTE KK, mely harcosan játszott és jó távoli dobásokkal visszajött a meccsbe. A ritmusváltásnak és pontosságnak köszönhetően 52-48-ra vezetett a ZTE. Forray mester időkérése hatásosnak bizonyult, hiszen pillanatok alatt fordított a vendégcsapat és egy ponttal az egerszegiek előtt járt a záró negyed előtt a Kecskemét (54-55). A negyedik játékrész elején felváltva estek a kosarak, kiegyenlített játék folyt a parketten, sok hibával tarkítva. A játékrész hajrájához közeledve úgy tűnt a ZTE a maga javára tudja fordítani a mérkőzést, hiszen Rakicevic triplájával 68-63-ra vezetett. A Kecskemét nem hagyta magát és kiegyenlített, majd Kucsera távolijával fordított (68-71). Időt kért a ZTE, kicsivel több, mint egy perc volt hátra a találkozóból, de kosarat már nem sikerült szerezniük a kék-fehéreknek, így vereséggel zárták az alapszakaszt. A végeredmény: Zalakerámia ZTE KK- Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 68-71.