Új műtárgy került a városházi vitrinbe
A város első polgármesterét, Kovács Károlyt 1885. május 13-án választották meg. A történelmi esemény centenáriumára színes és tartalmas rendezvénysorozattal készültek. Ebből az alkalomból több fejlesztés is elkezdődött a zalai vármegyeszékhelyen – emlékeztett a Göcseji Múzeum történésze. Ekkor tették le az új Ságvári gimnázium, ma Kölcsey gimnázium alapkövét, és 1985 május 10-én avatták fel a Dísz téren található tulipános szökőkutat, ami a város új szimbóluma lett.
A köztéri alkotást Szabolcs Péter szobrászművész és Pelényi Gyula építész készítette. Az emlékplaketteken és éremsorozatokon már a tulipános szökőkút képét jelenítették meg. Ezzel a plakettel ismerték el Kustos Lajos, a város akkori tanácselnökének munkáját, akinek az ünnepi közgyűlésen Pro Urbe kitüntetést is adományoztak. Az érmeket azok vehették át, akik munkájukkal segítették a rendezvény sikerét – idézte fel Béres Katalin.
A közgyűjteményben közel egy évtizedes hagyomány, hogy minden alkalommal kiválasztják és bemutatják a hónap műtárgyát. A közel 7 ezer éves, apró szobrocska, a Zalaegerszegi Vénusz több héten át díszítette az előcsarnokot. Az iparművészeti és képzőművészeti raktárból a szecessziós ihletésű alkalmi táskát és a strucctollas legyezőt hozták el, a néprajzi gyűjteményből pedig egy fából készült fagylatkészítőgépet – sorolta Szényi Krisztina, a múzeum kommunikációs munkatársa.
A következő darab is ehhez a tematikához illeszkedik: júniusban nyarat, napsütést, illetve jókedvet idéző tárgyat hoznak majd a városházára.
Fotók: Zalaegerszegi Televízió