2024.09.08., vasárnap - Mária, Adrienn napja
Restart Fesztivált rendeztek Alsóerdőn

2024. július 21., 16:05
Megrendezték a Restart Fesztivált az Alsóerdei Sport- és Élményparkban. Hegyikerékpáros bajnokság, kosárlabda, dombfutás, fitnesznap, nemzetközi ökölvívó gála és harcművészeti bemutató - csak néhány a gazdag programkínálatból, amivel a hétvégén várták az érdeklődőket.

Zalaegerszeg 1996-óta a nemzet sportvárosa. A zalai vármegyeszékhelyen 45 sportágban több, mint 80 egyesület működik. 2022-ben az alsóerdei kalandpark is elkészült, így minden adott volt a profi, illetve szabadidős sporthoz.

2017-ben szerveztük először a Restart Fesztivált, a siker pedig exponenciálisan nőtt. 2019-ben USA-tól Japánig 17 országból érkeztek versenyzők. Olimpiai és nemzetközi versenyeket rendeztünk. A COVID ezt gyakorlatilag derékba törte, de most újra felépítjük, és bízunk abban, hogy újra nagy sikere lesz

- idézte fel a restart történetét Szabó Zoltán sportigazgató.

A forgatókönyvet az időjárás miatt kicsit módosítani kellett. Az elmaradt versenyeket, többek között a kosárlabda mérkőzéseket vasárnap pótolták. A szövetség, bár több jelentkezőre számított, idén is örömmel csatlakozott a kezdeményezéshez.

A szabályok szerint egy palánkra játszanak a csapatok. Most úgy osztottuk be a kosárlabdapályát, hogy egyik térfélen az egyik palánkra a felnőtt korosztály játszik, a másikon pedig az utánpótlás játékosok mérkőznek meg egymással. A mérkőzések között büntető-, illetve páros dobóversenyt rendezünk, és nyerteseket természetesen külön díjazzuk

- ismertette Csizmadia László, a Zalaegerszegi Városi Szabadidősport Szövetség alelnöke.

A Zalai Spártaiak Egyesülete több sportágban indított versenyt. A futók közül sokan szakadó esőben álltak rajthoz.

Szombaton délelőtt tartottunk egy öt kilométeres akadályfutó versenyt. Tizenöt akadályt kellett legyőzni, volt vödör- és homokzsákcipelés, szögesdrót alatti kúszás, ahol egy kis víz is érte a versenyzőket. Az esős idő ellenére csaknem negyvenen vállalták a kihívást. Délután dombfutást rendeztünk; 600 méteres dombon, szakadó esőben kellett felfutni a Tv-toronyhoz

- erről már Simon Alexandra, a Zalai Spártaiak Egyesületének tagja beszélt.

Vasárnap a gyermekeké volt a főszerep, számukra építették ki a 60 méteres exatlon pályát.

Nagyon jó, mert van benne több csúszda, és vannak piros labdák, amiken át kell jutni

- jelezte Kovács Emma.

A pályát mindenki kipróbálhatta. Délután öt kategóriában indítottak versenyt, a nyerteseket értékes ajándékokkal jutalmazták.

Szöveg: Kolozsvári Ilona

Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg