Pincérek tettek mestervizsgát Zalaegerszegen
Az asztalok körül folyamatosan sürögtek-forogtak a profi szakemberek. Feladataik közé tartozott a menükártya elkészítése, a terítés és a díszítés, illetve a felszolgálás. Ahhoz, hogy a vizsgabizottságtól a lehető legtöbb pontot kapják. Mindezt hibátlanul kellett végrehajtaniuk. A mesterpincéreknek a tökéletes kiszolgálás mellett az alkalomhoz illő kommunikációra is figyelniük kellett.
Minden egyes vendéglátóhelyen kellene, hogy legyen legalább egy olyan mester, akire a cég tud támaszkodni. Aki gyakorlatilag egy mintát tud mutatni akár a vendégnek, akár a kollégáinak, akár a tanulóknak, hogy ezt hogyan kell egy magasabb szinten művelni, hogy ez vendégbarát legyen és az adott vállalkozás részéről egy olyan stabil pont legyen, hogy ez tud működni
- tájékoztatott Tamás István, a vizsgabizottság elnöke.
A képzést öten állami támogatás segítségével, egy ember pedig önerőből finanszírozta. A mesterpincérek a vizsga megszerzése után oktathatják is fiatal kollégáikat.
A képzésben gyakorlatilag már végzett szakemberek vehetnek részt, minimum legalább 5 éves szakmai gyakorlatot tudnak igazolni. Maga a képzés alapvetően egy elméleti, szakmai, vállalkozásvezetési, pedagógiai és jogi ismeretekből áll. Nagyon komplex tudást kapnak nem csak szakmai területen, hanem egyéb területen is. Nagyon fontos, hogy a leendő mestereink tanulókkal is fognak foglalkozni a munkahelyükön. Ehhez is kapnak némi segítséget a képzés során
- részletezte Bangó-Rodek Viktória, a kamara stratégiai koordinátora.
A képzések Zalaegerszegen is népszerűek. A kurzus célja, hogy a szakemberek számára fejlődési lehetőséget biztosítson. Emellett a mesterlevél tanúsítja a mindennapi vállalkozási gyakorlathoz szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek meglétét.
Szöveg: Nagy Jenő
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg