Óvatosan a gyertyákkal!
Kovács Béla és felesége gyakran ellátogatnak szeretteik sírjához. Ezúttal is több mécsest gyújtottak. Mindig figyelnek ilyenkor arra, hogy ne okozzanak tüzet.
A mécses meggyújtásánál arra figyelünk, hogy a gyufát, amivel meggyújtom a mécsest, a mécsestartóba, tehát magába a mécsesbe dobom vissza, és akkor nem veszélyeztetem a környezetet, hogyha ott éghető anyag van esetleg a közelben, akkor az meggyullad tőle.
A katasztrófavédők azt kérik: gyertyagyújtás előtt mindenképpen tisztítsuk meg a sírhelyet a száraz levelektől, koszorúktól, így egy véletlenül felboruló mécses, nem okoz nagyobb tüzet.
Ha tehetjük, mindenképpen hőálló mécsestartóba helyezzük el ezeket a gyertyákat. Ügyeljünk arra is, hogyha szabadon gyújtunk meg egy gyertyát, vagy egy mécsest, túl közel ne hajoljunk hozzá, hiszen a saját, rajtunk lévő ruhanemű is meggyulladhat. Ez is nagyon fontos. A másik pedig az, ha befejeztük a főhajtást, akkor célszerű eloltani ezeket a gyertyákat, mécseseket – még ha nehezen szabadulunk is attól a látványtól, ami esténként fogad minket egy-egy sírkertben. És arra különösen figyeljünk, hogy azt forró állapotában semmiképpen se dobjuk a szemétgyűjtőkbe, hiszen azok is lángra kaphatnak.
- sorolja a tudnivalókat Kósi Zsolt, a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.
Hozzátette: mindezekre otthon is figyelni kell! A gyertyát hőálló tálra helyezzük, lehetőleg éghető anyagoktól távol, és egy pillanatra se hagyjuk felügyelet nélkül!
Szöveg: Frauenhoffer Márta
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg
A temetők környékén – elsősorban a forgalom segítése és a bűncselekmények megakadályozása érdekében – fokozott rendőri jelenlétre lehet számítani az elkövetkező időszakban.
Az elkövetkező napokban többen kilátogatnak a temetőbe, hogy megemlékezzenek elhunyt szeretteikről. Sokan otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak.