Elültették a díszcseresznyéket
A zalaegerszegi klímastratégia 18 pontot tartalmaz. A nyilatkozat legfontosabb eleme a környezet- illetve a természetvédelem – hangsúlyozta Balaicz Zoltán polgármester.
A projektben energiahatékonysági beruházások, napelemek elhelyezése, elektromos töltők bővítése is szerepel, de az egyik legfontosabb programunk volt a faültetési program. Eredetileg 5000 facsemetét szerettünk volna 2024-ig elültetni, azonban nagyon hamar meghaladtuk ezt a számot. Egyesületek, alapítványok, civil szervezetek, lakóközösségek, intézmények, iskolák és óvodák is csatlakoztak, így sikerült átlépni az ötezres számot. Most új célösszeget határoztunk meg.
- fejtette ki a városvezető.
A tervek szerint 2024-ig 10 ezer új facsemete gazdagítja a várost. A Jókai utcában a fasortelepítést az egyik intézmény is támogatta. Mint fogalmaztak, kiemelt feladatuknak tekintik a társadalmi felelőségvállalást.
A fásítási program a hosszútávú támogatásunk célja, hiszen az itt felnövő gyermekek, a közeli iskolák levegőjének a minőségéhez is hozzájárul ez a fasor, és ezzel is kívánunk segíteni a jövő nemzedékének.
- mondta el Gelencsér Ildikó, a Viva Plazma centervezetője.
A belváros nyugati részén, a családi házas övezetben 2017-ben kezdődött a faültetési program.
Ez a program nagyon jól halad, hiszen már teljes egészében elkészült az Arany János utcában az új fasortelepítés. Korábban a Lőrinc barát utcába telepítettünk új fákat, majd az elmúlt időszakban sikerült a Gárdonyi utcába is fákat ültetni. Célunk, hogy teljesen egységes, belátást nem akadályozó, allergénmentes és környezetbarát fasorokat tudjunk telepíteni.
- erről már Bali Zoltán önkormányzati képviselő beszélt honlapunknak.
A projekt eredményes, ami részben annak köszönhető, hogy a városgazdálkodás szakemberei odafigyeléssel választják ki a fajtákat. A csemetéket rendszeresen öntözik mindaddig, amíg gyökeret ereszt. Az utógondozásban a környékén élők is segítenek és jelzik, ha problémát észlelnek.
Szöveg: Kolozsvári Ilona
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg