2024.11.21., csütörtök - Olivér napja
facebook
Keresés
Bevezetik a projektalapú oktatási módszertant a Csányban

Bevezetik a projektalapú oktatási módszertant a Csányban

2024. február 09., 14:00
Megújítják a szakmai képzéseket a zalaegerszegi Csány László Technikumban, ahol vállalati együttműködésen alapuló oktatási módszertant vezetnek be. A kezdeményezés az informatika és távközlési ágazatot érinti. Az elképzeléseket egy fórumon egyeztették a helyi cégek vezetőivel.

A közös program új fejezetet nyit az iskola életében. A technikumi képzésben tanuló, tizenkettedik évfolyamosok jövőre fejezik be középiskolai tanulmányaikat. A szakmai érettségi egyik feltétele a vizsgaremek elkészítése lesz.

Most a cégeket hívtuk meg, hogy együtt gondolkodjunk, és találjunk olyan feladatokat, amit a gyerekek meg tudnak csinálni. Az együttműködés a cégek, és a fiatalok számára is előnyt jelent: a vállalkozások megismerik a diákokat, a tanulóink pedig olyan vizsgamunkát tudnak készíteni, amivel sikeresen tudják venni az érettségi akadályokat

- fejtette ki Németh Andrea, a ZSZC Csány László Technikumának igazgatója.

A technikusképzésben a projektalapú oktatás kiemelt területnek számít, ahol a tanulók jól hasznosítható ismereteket szerezhetnek. A vállalatok olyan feladatokat adnak a fiataloknak, melyek kidolgozása során valós, gyakorlati problémákra kell megoldást találniuk.

Innovációs folyamatokat indítunk ezáltal, és bízunk abban, hogy a végtermék – amely lehet egy projekt, egy megalkotott weblap, egy megírt program, egy hálózati rendszer, vagy éppen egy adatbázis elemzési projekt – olyan eredményeket hoz, amelyből a vállalatok is és a diákok is tudnak profitálni. Ezzel az együttműködéssel a vizsgaremek készítési folyamatot szeretnénk megalapozni, illetve ebben tovább lépni.  

- erről már Lambertné Katona Mónika szakmai igazgatóhelyettes beszélt hírportálunknak.

Az információs és kommunikációs technológiákat a csányos diákok – leendő szoftverfejlesztők és rendszergazdák – mutatták be. A környező általános iskolákban végzett programról is beszámoltak.

Felmérjük az intézmények hálózati infrastruktúráját, a műhelyünkben pedig korszerű hálózatot készítünk. Ha az általános iskolákban fejlesztésre kerül sor, akor ezek alapján be tudják mutatni, milyen eszközöket, új konfigurációkat szeretnének.   

- mondta el Sabján Péter, a ZSZC Csány László Technikum tanulója.

A vizsgaremekeket két-háromfős csoportokban, oktatói mentorálás mellett készítik. A feladatmegoldás során szerzett tapasztalatok elősegítik a továbbtanulást, illetve a munkaerőpiacon való elhelyezkedést.

Szöveg: Kolozsvári Ilona

Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg

CDU_4U0pPz0
# Kapcsolódó galériák