Transzformátorállomást avattak Zalaszentgróton
Transzformátorállomást avattak Zalaszentgróton. A fejlesztésnek köszönhetően mostantól több napelemet tudnak térségünkből a hálózatra kapcsolni. A 2.2 milliárdos beruházás az ellátás biztonságához is hozzájárul.
Az avatáson Alföldy-Boruss Márk, az Energiaügyi Minisztérium energiapolitikáért felelős helyettes államtitkára köszöntötte a résztvevőket. Szerinte a projekttel újabb lépést tett Magyarország a karbonsemlegesség fele.
Elsőszámú prioritás a belső hálózatunk olyan módon történő fejlesztése, amely lehetővé teszi a sikeres zöld átmenetet és a kormány által támogatott iparfejlesztéseket. A most átadott transzformátorállomás jól illeszkedik mindkét célkitűzésbe, hiszen javítja az ellátásbiztonságot, továbbá egy Szlovákiával közös nemzetközi intelligens hálózati projektbe is illeszkedik.
A megújuló energiaforrások térnyerése új típusú kihívások elé állítja a hálózatot. A szolgáltató ennek érdekében olyan megoldásokkal segíti a biztonságos ellátást, mint ez az automatizált, távoli eléréssel üzemeltethető létesítmény. Lehoczki Balázs, az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója bejelentette: mostantól könnyebben lehet újabb napelemes rendszereket a hálózathoz kapcsolni és a hibaelhárítás is gyorsabb lesz.
Az ellátásbiztonságban is szinten léptünk ezzel a fejlesztéssel. Azzal, hogy minden rendszerünk automatizált, sokkal gyorsabban értesülünk arról, ha bármilyen meghibásodás van a környéken. Jóval kevesebb zavartatást éreznek az ügyfeleink a fejlesztésnek köszönhetően. A Danube Ingrid projekt keretében az egész Észak-Dunántúlon hajtunk végre fejlesztéseket: építünk távvezetéket a Bakonyon keresztül kb. 60 km hosszúságban, másik távvezetéket pedig 50 km hosszúságban.
A vezérigazgató úgy fogalmazott: a cél egy rugalmas és hosszú életű áramhálózat kialakítása. Ennek érdekében további 116 milliárd forintot fordítanak a rendszer fejlesztésére.
Szöveg: Nagy Jenő
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg