Országos kamarai választás – változások történtek a szervezet vezetésében
Tisztújító küldöttgyűlést tartott október 30-án a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. Ennek nyomán jelentős változások történtek a szervezet vezetésében. A zalai küldöttek is a megújulás igényével vettek részt a választáson.
A Zala Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara tagjainak túlnyomó része mikro, kis- és középvállalkozás. Az ő gazdasági problémáik sok esetben eltérnek a nagyvállalatokétól. Egyedi igényeik egyre erőteljesebben jelentek meg már eddig is, a helyi kamara működése során. Különösen fontosnak tartják, hogy a döntéshozók a valós gazdasági környezetből érkező információk alapján alkossák meg a vállalkozásokra vonatkozó jogszabályokat.
A gazdasági kormányzat létrehozta a kkv államtitkárságot, nekünk itt Zalában ez kiemelten fontos, erre az előző ciklus elején az MKIK választások idején is tettünk javaslatot. Akkor ennél fontosabb kihívások is voltak, nyilván a járvány, az energiaválság, így a kkv-kra kevés figyelem fordult
– mondta Kovács Dezső az MKIK alelnöke, a ZVKIK elnöke.
A Széchenyi kártya keretében jól működik a kkv-k egyfajta támogatási rendszere, de ennél a mikro- kis és középvállalkozások sokkal több segítséget igényelnek. Fel kell tárni, hogy milyen kihívásokkal küzdenek, milyen problémákkal néznek szembe.
Mi javaslatot is tettünk arra, és ezt fogjuk képviselni a következő négy évben, hogy a kkv-k kiemelt hangsúlyt kapjanak a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara működésében, programjában, és az összes olyan gazdaságfejlesztési programban, ami a jövőben ránk várhat
– tájékoztatott Kovács Dezső.
A megújult országos kamarában több szerepet fognak kapni a gazdaságfejlesztési övezetek. Kovács Dezső országos alelnökként arra kapott megbízatást, hogy a Nyugat-dunántúli megyék együttműködését összehangolja, különösen a kkv-kat érintően. Emellett a jövő fontos témájának tartja a zalai turizmus, vendéglátás területének fejlesztését, és a vállalkozások generációváltását.
Szöveg: Buza Beáta
Fotó: Médiacentrum Zalaegerszeg