Zalában is többen áldozatul estek az online térben terjedő csalásoknak
Zala vármegyében is folyik nyomozás több olyan csalással végződő ügyben, mely során az áldozatok internetes oldalon hirdették árujukat, majd a vásárlóként jelentkező csalók banki adataikat megszerezve leemelték számlájukról a pénzüket.
Az esetek közös jellemzője, hogy az online meghirdetett termékre jelentkező vevő elkérte az eladó e-mail címét, azzal az indokkal, hogy szeretné az általa választott szállítást igénybe venni. – írja a police.hu. A potenciális áldozat ezt követően az online tér logójával ellátott e-mailt kap, amelyben egy linkre kattintva kell megerősíteni a vásárlást. Ez a hivatkozás egy netbankhoz megszólalásig hasonló felületre irányit, ám a gyanútlan áldozat valójában egy hamis oldalon adja meg az internetbankhoz tartozó adatait. Ezt követően a sértettek már csak a bankjuk tájékoztatásából értesülnek, hogy egyenlegüket egy általuk ismeretlen személy számlájára utalták át, esetenként akár több millió forintot.
A következő néhány egyszerű szabály betartásával elkerülhető, hogy Ön is sértetté váljon:
Nem megbízható forrásból származó linkre kattintva vagy ismeretlen webhelyeken soha ne adják meg banki adataikat, beleértve a háromjegyű biztonsági CVC kódot, PIN kódját, illetve netbankjuk belépési adatait!
Online banki tranzakciókat csak a bank saját online, megbízható felületén keresztül, illetve az előre telepített banki alkalmazásokban végezzenek.
Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen fel vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja azt Önnek! Ilyet a bankok soha nem kérnek az ügyfelektől és még arra sem kötelezik őket, hogy a netbankot használják.
Kétség esetén pedig még az adatok megadását megelőzően vegyék fel a kapcsolatot a pénzintézettel.
További hasznos tanácsokat az alábbi linken olvashatnak az online csalásokkal kapcsolatban: https://kiberpajzs.hu/
(Forrás: police.hu)