2024.09.08., vasárnap - Mária, Adrienn napja
Jó erőfelmérő volt a zalaegerszegi judosoknak a pécsi Misina Kupa

2023. szeptember 26., 11:50
Az elmúlt szombaton Pécsett rendezték a Misina Kupa elnevezésű regionális judo versenyt.

Az őszi versenyszezon első regionális erőfelmérője jól szolgálta a felkészülést a közelgő országos bajnokságokra. A baranyai vármegyeszékhelyen közel 20 egyesület, 200 indulóval képviseltette magát a versenyen. A Zalaegerszegi Judo SE versenyzői közül sokan betegség miatt nem tudtak indulni, így végül 11 fővel vettek részt a regionális viadalon.

Eredmények:

Diák D korcsoportban: Sallai Kitán második, Takács Maja harmadik helyen végzett.

Diák C korcsoportban: 33kg-ban Hencz Magor 2., szintén 33kg-ban versenyző Takács Anna is 2. helyen végzett.

Diák B korcsoportban: 35kg-ban Bálint Ádám harmadik lett.

Diák A korcsoportban: 49kg-ban Hencz Hunor aranyérmet szerzett, Sallai Botond harmadik lett. 50kg-ban Bános Lili ezüstérmet szerzett.

A Serdülő korosztályban: 50kg-ban Nyakas Bálint ezüstérmes lett.

44kg-ban: Volner Panna lett az első, míg Takács Nóra harmadik helyen zárt.

A klub vezetőedzője ifj. Nagysolymosi Sándor a versennyel kapcsolatban elmondta, régen versenyeztek tanítványaik és az országos bajnokságok előtt sokaknak sikerült egy “bemelegítő” versenyen hangolódni a verseny körülményekhez.

Sok jó dolgot láttam és persze hibákat, amiből remélem sikerül tanulnunk. Egy biztos, hogy mindenki derekasan küzdött és sérülések nélkül megúsztuk a versenyt, ami a legfontosabb. Volt örömben, mosolyban, sírásban részünk, úgyhogy egy tartalmas napot töltöttünk a Mecsekben

- mondta ifj. Nagysolymosi Sándor.

Szeptember 30-án a Diák A-B korosztály Pakson megkezdi az országos bajnokságok sorozatát, majd a serdülők következnek.

A fiatalokat ifj. Nagysolymosi Sándor, Varga Zoltán, Korpos Judith, Márton Tibor, Volner Andrea Sportcoach készítette fel.

Fotók: Zalaegerszegi Judo SE