2024.09.08., vasárnap - Mária, Adrienn napja
Idegenben nyert a ZTE NKK

2024. március 04., 09:30
Kéthetes szünet után a női Amatőr NB I Fehér csoportjában az UNI Győr otthonában játszott a ZTE NKK együttese.

A zalai lányok az első perctől irányították a mérkőzést és magabiztos győzelmet arattak a tartalékos kerettel, végig jól küzdő hazaiakkal szemben.

UNI GYŐR SZESE - ZTE NKK 50 -72 (14-27, 6-13, 14-14, 16-18)

Győr, JV: Propszt, Fülöp

UNI Győr: Sághi 9/3, Baffy 4, Horváth B. 2, Pozsgai 3, Szüts 5, csere: Mihály 5/3, Bognár 4, Oláh 9/3, Szabó 9/3, Mihály P. edző: Dr. Barthalos István

ZTE NKK: Kovács 13/9, Óházy 9/3, Ács 13/3, Szórád 4, Jurkó 13, csere: Horváth Fru. 15, Kiss 3/3, Szakonyi-Nagy, Kocsárdi 2, Sonkoly, Csalló. edző: Rózsás Gábor

Remekül kezdte a mérkőzést a ZTE NKK és a 3. percben 9-2-re vezettek. A vendégek keményen védekeztek és pontosan fejezték be támadásiakat. A hazaiak nehezen találták a vendégek játékának ellenszerét és a negyed felénél már tízpontos hátrányban voltak (4-15). A második játékrészben is a ZTE NKK dominált és hamar húsz pont fölé tornászták a különbséget (16-37). A Győr nem tudott mit kezdeni a zalaiak koncentrált és gyors játékával így a félidőben 27-40-es hátrányban voltak. A fordulás után sokat cserélt mindkét szakvezető és ez a játék minőségén is látszott. A vendégek tartották a megszerzett előnyt, a hazai pedig becsülettel küzdöttek. A záró negyedben húsz pont körül állandósult a ZTE NKK előnye ás ezt a mérkőzés végéig sikerült megőrizniük (50-72).

Összességében a ZTE NKK megérdemelten nyerte meg a találkozót, végig kézben tartva a mérkőzés menetét.

Fotó: hunbasket.hu