2024.04.30., kedd - Katalin, Kitti napja
Hosszabbításban kapott ki a ZTE KK a DEAC ellen

2024. április 16., 21:45
Egyenlített a Debrecen a Zalakerámia ZTE KK elleni negyeddöntő második mérkőzésén. A hazaiak a rendes játékidőben az utolsó percig vezettek, amikor a ZTE fordított, de nem tudta megnyerni a meccset, melyen a hosszabbításban a DEAC nyert.

DEAC-Zalakerámia ZTE KK 98-93 hu. (26-19, 25-18, 19-24, 10-19, 18-13)

Debrecen, JV: Földházi, Makrai, Söjtöry

DEAC: Edwin 15, Drenovac 29/9, Neuwirth 3/3, Williamson 12, Buljevic 9. csere: Hőgye, Tadic 10/6, Mócsán 20/9. edző: Andjelko Mandic

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 17/3, Paige 25/6, Szalay, Ikpe 6, Tóth 18/3, csere: Németh 2, Ostojic 10, Ona Embo 13/3, Keller 2, Csátaljay. edző: Matthias Zollner

Rossz ritmusban kezdte a találkozót a ZTE és könnyű kosarakat engedtek a Debrecennek. A hazaiak Drenovac vezérletével hamar tíz pont fölé növelték a különbséget (14-3). Nem igazán működött a vendégek védekezése és támadásban sem voltak elég hatékonyak, így a különbség sem igazán csökkent (26-19). A második negyedben sem történt nagy változás, a hazaiak tartották előnyüket, a ZTE futott az eredmény után. A 13. perc elején Tóth kosarával hat pontra feljöttek a zalaiak (31-25), de Drenovac és Edwin irányításával pillanatok alatt ellépett a DEAC (41-27). Nem igazán bírt az ellenfél agresszív játékával a ZTE KK és ez a félidőre 14 pontos hátrányt eredményezett (51-37).

A nagyszünet után harcosabb arcukat mutatták a vendégek és kiegyenlítődtek az erőviszonyok. A 23. percben Paige és Tóth is hármast szerzett, de Mócsán és Drenovac pontjaival újra tíz pontra nőtt a hazai előny, amiből csak minimálisan tudott faragni a ZTE a negyed végére (70-61). Nagy küzdelmet hozott a záró negyed, melyet nagy lendülettel és 6-0-val kezdett a ZTE és három pontra olvadt a hátránya (70-67). Úgy tűnt ismét meg tud újulni a DEAC, de Paige kapta el a fonalat és sorozatban öt pontjával egy pontra feljött a ZTE, majd nem sokkal később Ona Embo egy triplával egyenlített (78-78). Egy perccel a vége előtt Hicks eladta a labdát, de Ikpe visszaszerezte, Edwin pedig odaütött 34 másodperccel a negyed vége előtt. Időt kértek a vendégek, majd Paige középtávolija utat talált a gyűrűbe, mellyel először vezetett a ZTE KK a találkozón (78-80). Hazai időkérés után Williamson egyenlített (80-80). Kilenc másodperce volt a zalaiaknak, hogy eldöntsék a mérkőzést, de Paige nem támadta a gyűrűt, hanem távolról próbálkozott sikertelenül, így jöhetett a ráadás.

A hosszabbítás négy debreceni triplát hozott és két perccel a vége előtt 94-83-ra vezetett a DEAC. A ZTE egy utolsó, nagy hajrába kezdett, de hiába jöttek fel három pontra (96-93), a végét már nem tudták a maguk javára billenteni, így a DEAC egyenlített és jöhet a pénteki, harmadik összecsapás, majd hétfőn a negyedik újra Debrecenben.

Fotó: Jóna István